בית / שרון / חדשות שרון / היסטוריה בנתניה: בן העדה האתיופית נבחר למועצת העיר

היסטוריה בנתניה: בן העדה האתיופית נבחר למועצת העיר

הוא היה המאבטח של ראש עיריית נתניה מרים פייברג- איכר, סרן במילואים בסיירת חרוב, ומהשבוע הוא חבר המועצה הלדש בעיר. תכירו את סנבטו אייטנגב שעושה היסטוריה בעיר. לאחר שנים בהם מנסים בני העדה האתיופית להיכנס למועצת העיר זכו תשעה חודשים לפני הבחירות באייטנגב שחבר בסיעתה של פיירברג, ובן העדה האתיופית הראשון במועצה. סנטבו מחליף את חבר המועצה היוצא יואל רזבוזוב, שנבחר לכהן כחבר כנסת במפלגת יש עתיד.

סנטבו אייטנגב עם חברי סיעת "נתניה אחת" (צילום: רותי ברמן)

סנטבו מבטיח להביא רוח חדשה אל מסדרונות העירייה. הוא בן 31, תושב שכונת אזורים נשוי, אב לילד מסיים סטאז' בעריכת דין ושירת קצין בצה"ל. ביום רביעי במהלך ישיבת מועצת העיר, הושבע לכהן כחבר מועצה, אירוע שייזכר לדורות.

"זה עדיין לא נתפס. פתאום בבת אחת נכנסתי לסחרור של טלפונים ופגישות לקראת כניסתי לתפקיד. לא ציפיתי שזה יקרה אבל עכשיו כשזה קרה אני מתכנן לנצל את המעמד המכובד על מנת להוביל שינוי אמיתי בעיר". אמר.

מהן התוכניות שלך לחודשים הקרובים עד לבחירות?
"קודם כל לפעול במרץ לחיזוק נקודות החולשה של האוכלוסייה קשת היום בעיר. למרות היותי אתיופי לא נבחרתי לייצג רק את בני עדתי ואני מתכוון להיות השופר של ציבור שעמל קשה עבור כל שקל שהוא מרוויח. ציבור שבשביל 'לא לגמור את החודש' זאת לא סיסמא, אלא קושי אמיתי. אני אעשה כל שביכולתי, בחינוך וברווחה על מנת למגר את התופעות הקשות הרווחות בשכונות השונות ולתת לאנשים את הסיכוי לחיות בכבוד עם ראש מורם".

הכתבה המורחבת תפורסם ביום שישי ב"חדשות נתניה"

בדוק גם

הבניין-ברופין צילום משרד עוד כהן שטרסנוב לונדון

תביעה לפיצוי על ביזוי ההנצחה של רפאל כהן מכפר ידידיה שנפל במלחמת יום הכיפורים

תביעה על סך מיליון שקלים מהמועצה האזורית עמק חפר הוגשה השבוע לבית המשפט השלום בנתניה …

IMG-20180315-WA0035

אותר הנעדר ליאור פרי

עדכון: הנעדר ליאור פרי אותר בריא ושלם. משטרת ישראל מבקשת את עזרת הציבור בחיפושיה אחר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *