יום שבת , ינואר 19 2019
בית / שרון / נדל"ן שרון / הלמ"ס: נתניה מובילה בבניית דירות במגדלים
פרויקט YAM של חברת בריגה בנתניה (צילום: 3D VISION)
פרויקט YAM של חברת בריגה בנתניה (צילום: 3D VISION)

הלמ"ס: נתניה מובילה בבניית דירות במגדלים

על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה עולה, כי ברחבי הארץ נבנות בימים אלו 8,981 דירות למגורים במגדלים בני 21 קומות ויותר. הנתונים מתייחסים לדירוג בבנייה פעילה, כלומר פרויקטים הנמצאים בשלבים שונים של בנייה, נכון לסוף לשנת 2014.

מהנתונים עולה, כי הפער בין הערים המדורגות במקומות הראשונים הוא מזערי. כך למשל, העיר המובילה בבניית דירות במגדלים היא נתניה עם 1,798 דירות במגדלים, לא הרחק ממנה מדורגת תל אביב עם 1,612 דירות במגדלים ובמקום השלישי מדורגת רמת גן עם 1,348 דירות במגדלים. במקום הרביעי, לשם ההשוואה, מדורגת פתח תקווה אשר בגבולותיה נבנות רק כמחצית ממספר הדירות עם 681 דירות שנבנות במגדלים בלבד.

פרויקט YAM של חברת בריגה בנתניה  (צילום: 3D VISION)
פרויקט YAM של חברת בריגה בנתניה (צילום: 3D VISION)

לדברי היזם יעקב בריגה, בעלים ומנכ"ל חברת בריגה הבונה את מגדל דוד ומגדל YAM בנתניה, "נתניה הפכה בשנים האחרונות לפנינה בכל היבט אפשרי. בתחום הנדל"ן מציעה העיר מבנים בסטנדרטים השמורים לערים הגדולות בעולם. חלק גדול מהמבנים נבנים לגובה ובכך מאפשרים אבסולוטית הרבה יותר שטחים ירוקים על הקרקע. המגדלים מאפשרים לרוכשי הדירות ליהנות מ'פסיליטיז' שלא מתאפשרים בבניינים נמוכים בשל העלויות הגבוהות של הקמתן ביחס לדיירי הבניין כדוגמת, בריכת שחיה, ספא, מגרשי טניס, מועדוני ילדים".

כמו כן עולה מהנתונים, כי באותה תקופת זמן החלו בבניית דירות במגדלים רק בתל אביב וברמת גן כשבתל אביב החלו בבניית 200 דירות במגדלים מעל 21 קומות וברמת גן עם 110 דירות במגדלים.

במקום ה- 5 מדורגת ראשון לציון עם 598 דירות שנבנות במגדלים, אחריה אשדוד עם 572 דירות במגדלים, חולון עם 426 דירות, גני תקווה עם 408 דירות, גבעתיים עם 387 דירות ואת 10 הערים המובילות ברשימה סוגרת ירושלים עם 258 דירות שנבנות במגדלים.

 

בדוק גם

הדמיית הפארק בפרויקט OPARK באור עקיבא (צילום: איוולב מדיה )

אור עקיבא: אפי קפיטל תפתח תשתיות בשכונת נווה אור

חברת אפי קפיטל חתמה עם עיריית אור עקיבא על הסכם פיתוח לפרויקט OPARK. בהתאם להסכם תקים החברה תשתיות כבישים, גני ילדים ותפתח שטח ציבורי פתוח ונרחב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *