בית / שרון / חדרה / רשות המסים ערכה מבצע ביקורת רישום הכנסות בחדרה ובסביבה

רשות המסים ערכה מבצע ביקורת רישום הכנסות בחדרה ובסביבה

רשות המסים ערכה מבצע ביקורת רישום הכנסות בחדרה ובסביבה. במסגרת המבצע, שנוהל על ידי פקיד שומה חדרה, נערכו 136 ביקורות בעסקים ממגוון תחומים, מהן עולה כי כ- 9% מהם לא רשמו הכנסות כדין.

בביקורת שנערכה במשרדי חברת קייטרינג בפרדס חנה העובדת עם אולם אירועים הנמצא בסמוך אליה, עלה כי בעלי החברה לא רשם בספרים כ- 700,000 שקלים שהתקבלו בצ'קים ובהעברות בנקאיות. מנהל החברה הסביר כי "פעם בחודש אני יושב עם האולם שאני נותן לו שירותי קייטרינג , נעשית התחשבנות בינינו ואני מוציא לו קבלות וחשבוניות על כל מה שאני מקבל במשך החודש". המנהל נחקר והתיק הועבר למחלקת תביעות. בעקבות מידע שהוצא מהרשתות החברתיות על אירוע שנערך באולם אירועים בחדרה, הגיעו מבקרי הרשות לאולם וביצעו ביקורת במהלכה טען בעל המקום כי היה מדובר בעסקת ברטר עם חשמלאי. החשמלאי, מצדו, טען כי העביר לבעל האולם כ- 40,000 שקלים במזומן ולא בוצעה שום עסקת ברטר. לאחר מכן הודה בעל האולם כי קיבל 38,500 שקלים מהחשמלאי ולא רשם זאת בספרי החשבונות. הוא נחקר והתיק הועבר למחלקת תביעות.

משרדי רשות המיסים בנתניה. צילום רותי ברמן
משרדי רשות המיסים בנתניה. צילום רותי ברמן

מבדיקת חשבון הבנק של סוכן ביטוח מהאזור נמצאו העברות בנקאיות שקיבל מחברות ביטוח שונות בהיקף של כ- 30,000 שקלים מבדיקה בספרי החשבונות לא נמצא כל רישום המתייחס להעברות אלה. הסוכן טען "אני יושב עם המייצג לפני המע"מ ומסדר את הרישומים". באולם אירועים בקיסריה נמצאו הכנסות לא רשומות בהיקף של כ- 160,000 שקלים שהתקבלו ממספר לקוחות. מנהל המקום הסביר "אני מקבל מקדמה לאירוע ורושם על הצ'ק לביטחון שזו מקדמה. בסוף האירוע או שאני מפקיד את הצ'ק לביטחון לבקשת הלקוח או שהלקוח מביא מזומן או צ'קים לכיסוי התשלום". בפעוטון בחדרה נמצאו צ'קים לא רשומים בסכום של כ- 4000 שקלים בעלת המקום טענה "לא הספקתי לרשום".

המבצע נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור, בין היתר ע"י עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

בדוק גם

נעם סאלח (צילום: פרטי)

רוכבים בנעם

מסע האופניים "רוכבים בנעם" לזכרו של נעם סאלח, תושב פרדס חנה- כרכור יתקיים ביום חמישי …

בהפועל חדרה מבהירים: "לא רק שלא נתפרק, אלא נקבל ניהול תקין"

במועדון קיבלו בבוקר את התשובה הסופית מרשם העמותות ומכינים תגובה משפטית. בחדרה לא מתכוונים להתחייב לדקות משחק של אבו פאני ובן דוד. אביטן טס לחו"ל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *