יום שני , ינואר 21 2019
בית / שרון / חדרה / חדרה: עלייה במספר יחידות הדיור שאושרו לבנייה בעיר
צבחקה גנדלמן משקיף על מערב עירו חדרה (צילום: דוברות העירייה)
צבחקה גנדלמן משקיף על מערב עירו חדרה (צילום: דוברות העירייה)

חדרה: עלייה במספר יחידות הדיור שאושרו לבנייה בעיר

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה הפיקה דוח חצי שנתי, ובו מסתמנת עלייה משמעותית בצפי של מספר ההיתרים שיוצאו עד סוף שנת 2015 ליחידות דיור חדשות שייבנו בחדרה.

עד חודש יוני האחרון, הוגשו 216 בקשות להיתרי בנייה, מהן אושרו 163 היתרים הכוללים 629 יחידות דיור חדשות. סך יחידות הדיור שכבר אוכלסו עד למועד החצי שנתי, מגיע ל-200. הנתון החצי שנתי כמעט מגיע, כבר עתה, לנתוני הבקשות וההיתרים של שנת 2014 במלואה.

בכל שנת 2014 הוצאו 275 היתרים לבניית 888 יחידות דיור חדשות בחדרה. מדובר בעלייה של 79 יחידות דיור, שהן 9.8 אחוז לעומת שנת 2013 שמהלכה הוצאו היתרים לבניית 809 יחידות דיור חדשות.

צבחקה גנדלמן משקיף על מערב עירו חדרה (צילום: דוברות העירייה)
צבחקה גנדלמן משקיף על מערב עירו חדרה (צילום: דוברות העירייה)

לנוכח העובדה כי עד למחצית שנה זו כבר הוצאו היתרים ל-629 יחידות דיור, הצפי הוא שעד תום 2015 יחול גידול משמעותי נוסף לעומת אשתקד במספר הבקשות וההיתרים ליחידות דיור חדשות שייבנו בחדרה, וזאת בעקבות הבנייה המואצת בכל השכונות, עם דגש על מערב העיר.

נתון זה מעיד, בין היתר, על המגמה לחיזוק מערב העיר בשכונות חדשות ובבנייה חדשה ואיכותית, כפי שהצהיר לא אחת ראש העיר צביקה גנדלמן.

לדברי ראש העיר, אזור מערב העיר מהווה מנוף צמיחה וקרש קפיצה לחדרה כולה. אי לכך מושם דגש רב על פיתוח האזור, כולל חיזוקה של שכונת גבעת אולגה. בנוסף לשכונות החדשות המתוכננות להיבנות ישולבו בפיתוח רצועת החוף גם מתחמי מסחר ומלונאות שיהפכו את האזור לאזור פנאי שוקק חיים שנתמך במתחם מגורים איכותי, מלונאות ומסחר, בהתאם לפוטנציאל הגלום ברצועת החוף.

 

בדוק גם

הדיון בוועדה המקומית צילום עיריית חדרה

האם מרכז העיר חדרה יחודש?

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה ערכה דיון להפקדה על תוכנית ההתחדשות העירונית במרכז העיר, המקודמת במשותף …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *