בית / שרון / חדרה / בג"צ ביטל את צו המניעה, ניתן לקיים בחירות לרב העיר חדרה

בג"צ ביטל את צו המניעה, ניתן לקיים בחירות לרב העיר חדרה

הבחירות לתפקיד רב העיר חדרה יחודשו וצו המניעה הזמני שניתן עליהן מבוטל. כך החליטו שופטי בג"צ לאחרונה. החלטה זו הגיעה לאחר דיון בשתי עתירות שהוגשו בחודש מרץ נגד קיום הבחירות.

הרב אליהו אסולין. "אמשיך להקדיש את חיי לציבור" (צילום: שלומי גבאי)
הרב אליהו אסולין (צילום: שלומי גבאי)

עתירה אחת נסבה סביב ניגוד עניינים במועמדותו של הרב ישראל מאיר ביטון לתפקיד, במקום אביו, הרב שמעון ביטון, המכהן בתפקיד רב העיר מזה 30 שנים והגיע לגיל פנסיה. השופטים ציינו כי לא דנו במקרה של הרב ביטון באופן פרטני והותירו זאת לאסיפה הבוחרת, אלא בחנו את הליך הבחירה. "רשמנו לפנינו שינויים שנעשו באסיפה הבוחרת – נציגי השר לשירותי דת שמונו, ונציגי מספר סיעות בעיריית חדרה שהוחלפו (…) בשלב זה, משהושלם הטיפול בנושא הטענות לניגוד עניינים בקרב חברי האסיפה הבוחרת, ולכשיושלם הרכב האסיפה הבוחרת בהתאם להוראות הדין, ניתן יהיה לחדש את הליך הבחירות לרב העיר חדרה", כתבו השופטים נעם סולברג, ג'ורג' קרא ויוסף אלרון בהחלטתם.

העתירה השנייה הוגשה בידי עמותת טבקה – צדק ושיוויון ליוצאי אתיופיה, עסקה במועמדותו של הרב אליהו אסולין. בתחקיר של ערוץ 2 בדצמבר 2016 נשמע הרב של שכונת בית אליעזר מתבטא בגזענות כלפי בני העדה האתיופית. הדברים עוררו סערה בחדרה, ובין היתר שללה הרבנות הראשית לישראל את סמכותו של אסולין ללמד תלמידים במשך שלוש שנים.

"לא ראינו לנכון להקדים ולהתייחס למועמדותו של הרב אסולין. משהופקדה סמכות בחירתו של רב עיר בישראל בידי חברי האסיפה הבוחרת, לא נידרש אנחנו בשלב זה לטענות ביחס למועמדותו של הרב אסולין. עניין הוא לאסיפה הבוחרת לענות בו, לדון, לשקול ולהחליט, בהתאם לשיקול הדעת הרחב המסור לה, לאחר שיונח לפני חבריה החומר הרלבנטי כולו", כתבו השופטים בהחלטתם, בה ביטלו את צו המניעה הארעי שניתן כאמור בחודש מרץ.

בדוק גם

צביקה גרינגולד (7) רפרודוקציה אלכס הובר

"מישהו שכח שיום כיפור ובטעות פתח רדיו, ואז הוא שומע שיש מלחמה"

  יום הכיפורים מסמל לרבים מאיתנו את המלחמה ההיא שפרצה ביום המקודש ליהדות. מלחמת יום …

במהלך האליפות גברה הקבוצה בשלב הבתים על אלופת רומניה 1:3, סיימה בתיקו 3:3 עם אלופת בוסניה, נוצחה 3:2 על ידי אלופת הונגריה וגברה על אלופת אזרבייג'ן 3:4. בשלב רבע הגמר גברה "און גל יונדאי" על אלופת צ'כיה 0:2. במשחק חצי הגמר התמודדה הקבוצה מול אלופת שוויץ. המשחק הסתיים בתיקו 2:2 והוכרע בפנדלים 7:6 לזכות שוויץ. במשחק על המקום השלישי הביסה קבוצתו של נחמני את אלופת בולגריה 2:9. סגל הקבוצה כלל את: אבי נחמני, אופיר טובול, מוטי קדוש, קיקו עמרה, קיקו כהן, עומר לוינזון, מאור לוי, יניב הראל, אלירן אלקובי, רפאל ביטון. כולם מהקריות. ביטון סיים את הטורניר כמלך השערים של הקבוצה, עם 9 שערים. עומר לוינזון 7, מוטי קדוש 6, קיקו עמרה 3, אבי נחמני וקיקו כהן 1 כ"א, השלימו את מכסת השערים. בתום הטורניר קיבלה הקבוצה גביע מטעם הליגה האירופית.

כדורגל 6X6: מקום 3 ל"און גל יונדאי" בליגת האלופות

70 קבוצות השתתפו בסלובניה באליפות אירופה בכדורגל 6X6 דרג שני. קבוצתו של אבי נחמני מקרית ביאליק עשתה הישג ענק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *