יום חמישי , ינואר 17 2019
בית / שרון / חדשות שרון / נתפסה רשת לניהול הימורים בלתי חוקיים בשווי 4 מיליארד שקלים
הימורי ספורט
הימורי ספורט פנתרמדייה

נתפסה רשת לניהול הימורים בלתי חוקיים בשווי 4 מיליארד שקלים

14 מתושבי השרון, המרכז וחיפה הואשמו לאחרונה בהעלמת הכנסות בהיקף חסר תקדים של למעלה מארבעה וחצי מיליארד שקלים מהפעלת אתר להימורים בלתי חוקיים באינטרנט. כתב האישום המתוקן הכולל שורה של עבירות מס הוגש לבית המשפט המחוזי בת"א בסוף חודש ינואר על ידי פרקליטות מחוז ת"א (פלילי) באמצעות עו"ד מירב גבע, אורנה פינטו-גפסון ואיריס רמתי.

באוקטובר 2012 נפתחה חקירה גלויה על ידי ימ"ר תל אביב ויחידת יהלום ברשות המסים, שעניינה חשד לביצוע עבירות של ארגון הימורים בלתי חוקיים, הלבנת הון, העלמת הכנסות וזאת במסגרת רשת הימורים באתר האינטרנט דונבט (ששמו שונה מאוחר יותר). כתב האישום המתוקן מייחס ל-14 נאשמים: ארבעה מנהלי אתר ההימורים, תשעה סוכנים ואדם אשר שימש כאיש קש לצורך הלבנת הכספים האסורים גם עבירות מס בהן עבירות של התחמקות מתשלום מס בגין הכנסותיהם. על פי כתב האישום המתוקן, אתר ההימורים איפשר למהמרים בכל רחבי הארץ להמר במשך עשרים וארבע שעות ביממה על משחקי ספורט שהתקיימו ברחבי העולם לרבות בישראל.

מנהלי האתר החלו בשנת 2009 לעסוק בעסק של הימורים בלתי חוקיים באמצעות האתר והפיקו בשנים 2012-2009 הכנסות בסך של כ-4.6 מיליארד שקלים, אולם, בין השאר, לא הודיעו לפקיד השומה על פתיחת העסק, לא ניהלו פנקסי חשבונות, לא הגישו דוחות במועד, לא ניכו מס במקור מהכנסות מהימורים ששולמו במזומן למהמרים, ובכך סייעו להם להתחמק מתשלום מס.

לתשעת הסוכנים, שתפקידם היה לגייס מהמרים ולשמש להם כערבים מול מנהלי האתר לביטחון תשלום חובותיהם, מיוחסות עבירות של השמטת הכנסות בסך כולל של למעלה מ-54 מיליון  שקלים במהלך התקופות הרלוונטיות לכל אחד מהם. גם הסוכנים נאשמים כי לא הודיעו לפקיד השומה על תחילת עיסוקם, לא ניהלו פנקסי חשבונות, לא הגישו דוחות במועד וסייעו למהמרים באתר להעלים מרשות המסים את הכנסותיהם מרווחי ההימורים ששולמו להם במזומן על ידי הסוכנים.

בדוק גם

שטחי חוף השרון (צילום: By Ori (Own work) [Attribution], via Wikimedia Commons)

חשד לגניבת קרקעות שיטתית ביניהם עורכי דין

על פי החשד, למעלה מעשרים חלקות קרקע, מרביתן חקלאיות, נגזלו במרמה וללא ידיעתם מבעליהן ובוצעו בהן פעולות שונות מול הרשויות, בין אם רישומי "הערות אזהרה" ובין אם העברת בעלות של ממש

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *