יום רביעי , דצמבר 19 2018
נחל כזיב
נחל כזיב

הכי קרוב לנחל

נחל כזיב
נחל כזיב

כמדי שנה, לקראת חופשת סוכות והציפייה למאות מבקרים שיגיעו ליהנות מטיול בשמורת נחל כזיב, חברו יחד מיזם התיירות אוצרות הגליל ורשות הטבע והגנים ויעמידו לרשות המטיילים מיניבוסים (שאטלים) בליווי מדריכים מטעם רשות הטבע והגנים שיסיעו את המטיילים עד לנקודה בה מתחיל המסלול.

ההיסעים יעמדו לרשות המבקרים החל מיום ב', 28.9, ועד יום שבת, 3.10, בין השעות 09:00 עד 17:00 לרווחת המטיילים ללא עלות.

נחל כזיב הוא הגדול והעשיר בנחלי הגליל המערבי, בעיקר הודות למעיין עין זיו הנחשב למעיין העיקרי שמזרים מים לנחל. הנחל זורם ברוב ימות השנה, ומהווה את אחד ממסלולי המים האטרקטיביים והיפים ביותר באזור בגליל המערבי.

בשנים האחרונות נסגרה הגישה לנחל לנוכח בעיית בטיחות בכביש, כאשר יש עומס של מבקרים הדבר אינו מאפשר מעבר של שירותי חירום והצלה. סגירת כביש הגישה ממעלות הפכה את ההגעה לנחל לבעייתית במיוחד עבור משפחות. עבור אלו, טיפוס של 3 ק"מ הלוך ושוב במעלה הדרך התלולה הופך את הטיול ללא מעשי.

המסלול המתחיל בעין זיו חביב במיוחד על מטיילים מכיוון שהוא מתחיל בתוך ערוץ הנחל, והמרחק מנקודת ההתחלה עד בריכות עין טמיר הוא של פחות משעה הליכה. המסלול כולו מישורי כמעט לחלוטין, וניתן ללכת בשביל כורכר נוח או בערוץ הנחל. הבריכות של עין טמיר מאפשרות טבילה מרעננת ובצידן מצויה ניקבה המהווה את מקור נביעת המעיין.

המסלול מתאים לכל המשפחה (לא עם עגלות). לא תתאפשר נסיעה של כלבים ברכבי ההסעה.

איך מגיעים בקלות? מורידים את האפליקציה החינמית של אוצרות הגליל והיא כבר תוביל אתכם לנקודת העלייה על המיניבוס באופן מדויק. כמה עולה? השאטלים חינם, האפליקציה חינם, החיוכים חינם ובשפע.

לפרטים ומסלולים נוספים: www.ozrothagalil.org.il

 

בדוק גם

שיט בסירת טורנדו (צילום: באדיבות אוצרות הגליל)

בואו לחפש אוצרות

מיזם התיירות "אוצרות הגליל" מציע מגוון סיורים, סדנאות, פעילויות וטעימות ברחבי הגליל המערבי הירוק והפורח

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *