יום שני , מרץ 18 2019
בית / שרון / נדל"ן שרון / בקרוב: תשווק קרקע ל-600 יחידות דיור בכפר יונה
מקבת ינוב (הדמיה: מועצה מקומית כפר יונה)
מקבת ינוב (הדמיה: מועצה מקומית כפר יונה)

בקרוב: תשווק קרקע ל-600 יחידות דיור בכפר יונה

שנים לאחר שיצא מכרז לתכנון קרקע במושב ינוב, נחתם ברשות מקרקעי ישראל הסכם השבת קרקע בשטח כולל של 545 דונם עם מושב ינוב.

על פי ההסכם, תתאפשר הקמת 1300 יחידות דיור על הקרקע שתהיה בתחום השיפוט של כפר יונה, כאשר מתוכן תשווק קרקע לבניית 600 יחידות דיור חדשות בכפר יונה בחודש הבא. מתוך 600 יחידות הדיור 400 ייבנו בבניה רוויה ו-200 בבנייה צמודת קרקע. בשנה הבאה תשווק הקרקע לבניית יתר יחידות דיור שאושרו בתוכנית.

התוכנית מאפשרת בנייה של 2066 יחידות דיור שייבנו בשלבים ובהתאם לתוכנית הביצוע ההדרגתית המוכתבת בתוכנית בניין עיר.  בשלב הראשון יוקמו 1300 יחידות דיור, ולאחר סלילת הכבישים העוקפים 57 מצפון ו-562 מדרום, תתאפשר בנייתם של יתר היחידות.

השכונה תשלב בתוכה בנייה צמודת קרקע יחד עם בנייה רוויה, זאת מתוך כוונה לשמור על תמהיל נכון שבו מספר יחידות נמוך יחסית של יחידות דיור לדונם. בנוסף, השכונה מתוכננת לתת מענה מושלם ואיכותי לדייריה ומתוכננים בה מוסדות חינוך, מבני ציבור, מתקני ספורט וגינות משחקים ציבוריות רחבות.

בימים אלה מובילה המועצה המקומית כפר יונה שינוי תוכנית בניין עיר לטובת הוספת שטחי מסחר ותעסוקה. 5,000 מ"ר של שטחי מסחר ותעסוקה ימוקמו בחלקה הצפוני של השכונה בסמוך לכביש 57 בכדי לאפשר נגישות תחבורתית טובה.

ראש המועצה כפר יונה אפי דרעי: "אין ספק כי הקמת השכונה החדשה תביא איתה יתרונות רבים לכלל היישוב, הן בפן הפיזי והן בפן האנושי.  מתוך יחידות הדיור שעתידות להיבנות בבניה הרוויה, יוקצו 20 אחוז לטובת זכאי משרד השיכון כדיור בר השגה. הבנייה תאפשר את המשך ההגירה החיובית של זוגות צעירים לכפר יונה ולחיזוקה הכלכלי וביסוסה כיישוב אטרקטיבי ומבוקש בקרב המשפחות הצעירות. הקמת מערכת הולכת הביוב בשכונה תאפשר את ביטול מכוני השאיבה הפועלים כיום ברחוב אלפסי וברחוב טופז".

חיבורה של השכונה החדשה באופן ישיר לכביש 562 ולכביש 57 יאפשר יציאות נוספות מהיישוב ויצמצם את העומס ביציאה המזרחית מנחם בגין. כמו כן הקמת אזור מסחר ותעסוקה בשכונה יהווה מוקד פרנסה, תעסוקה, מסחר ובילוי לכל התושבים.

מקבת ינוב (הדמיה: מועצה מקומית כפר יונה)
מקבת ינוב (הדמיה: מועצה מקומית כפר יונה)

בדוק גם

כרמי השרון (הדמיה: גינדי החזקות)

גינדי מוכרת דירות בכרמי השרון

  המבצע המיוחד של חברת גינדי החזקות ב'כרמי השרון' בכפר יונה במיוחד לתושבי העיר, עמק …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *