יום שני , פברואר 18 2019
בית / שרון / כרכור / סופרת סדרתית
"זאת עבודה לכל דבר". אורית מוטעי
"זאת עבודה לכל דבר". אורית מוטעי (צילום: נירית שפאץ)

סופרת סדרתית

אורית מוטעי, תושבת כרכור, בת 37 ונשואה עם שני בנים, גדלה ביישוב ומרגע שלמדה לקרוא כבר מצאה בעצמה את הספרייה ביישוב. "תמיד הייתי תולעת ספרים", היא מספרת, "הייתי שוקעת לתוך הקריאה, וזה היה התחביב הגדולביותר שלי בחיים".

אורית היא לא היחידה מבנות דורה שהקדישה שעות רבות ביממה בילדותה לבליעת ספרים, אך בעוד העבודה, הילדים, סדר היום הצפוף ובעיקר האינטרנט הביאו רבים מבני ובנות אותו דור להוריד מאוד את מינון הביקורים בספרייה, אורית עודה חיה ונושמת את עולם הספרים המודפסים. מאז שהתחילה לראות את הכתיבה הבדיונית כייעודה והוציאה את ספרה הראשון בהוצאת שלגי, "התליון" בשנת 2013 היא כתבה והוציאה עד כה תחת שם העט קתרין אוורסון לא פחות משישה ספרים.

בחודשים הקרובים עתיד לצאת ספרה השביעי ויש לה עוד לא מעט ספרים בקנה. מדגם קטן: ספרה "האוצר" הוא רומן הרפתקאות שמתחיל בלונדון ועובר לדרום אמריקה, "הנערה בעלת המסכה" מתרחש באנגליה וברפובליקה הדומיניקנית, על רקע הניאו-נאציזם, "לכודים" מתרחש בניו יורק, מוסקבה ואוזבקיסטן על רקע ראשית ימי אל-קעידה, "שמי מנהטן", שיצא בחודש האחרון, מתרחש על רקע הקהילה ההומוסקסואלית
במנהטן שבניו יורק.

בספרה "14 ימים באיסלנד", שעתיד לצאת בחודשים הקרובים, היא צוללת לתרבות האיסלנדית, כשאחת מדמויות המשנה מתוארת כמי שמגיעה לשיגעון בשל אהבה נכזבת. מוטעי כותבת בעידן שבו כל אדם הוא בעצם סופר ומוציא לאור באמצעות בלוגים ורשתות חברתיות. היא דווקא מעודדת את התופעה: "מי שצריך לכתוב, שיכתוב, אם הוא לא מעתיק את זה, והוא פועל מהלב. עבודת הכתיבה היא עבודה קשה מאוד שמצריכה תעצומות נפש".

"זאת עבודה לכל דבר". אורית מוטעי
"זאת עבודה לכל דבר". אורית מוטעי (צילום: נירית שפאץ)

"אנשים סביבי אמרו לי שזה בלתי אפשרי בארץ להיות סופרת, שזה קשה מדי, שלא יקבלו אותי כסופרת. ואני אומרת: אדם יוצר את גורלו, מחשבה בוראת מציאות קיימת, ואנחנו אדונים לעצמנו" אומרת מוטעי " אם אדם לא ילך כמו חץ באפלה כדי להשיג את מטרתו מתוך ביטחון, אין בזה טעם. זה מקצוע מאתגר, לא בטוח שתצליח, ויכול להיות שתפסיד את הכול. אתה צריך לייצר לעצמך את התקווה מדי יום ביומו".

הסיפור המלא יתפרסם מחר ב:"כל הפרדס"

בדוק גם

התיכון החקלאי ברנקו וייס. צילום: נירית שפאץ

כ-1,500 תלמידים מחכים לקו אוטובוס נוסף לבית הספר

אוכלוסיית התלמידים בתיכון החקלאי "ברנקו וייס", התיכון הכללי-חילוני היחיד בפרדס חנה-כרכור הצומחת, הולכת וגדלה והשנה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *