יום שבת , מרץ 23 2019
בית / שרון / חדרה / חדרה: מועצת העיר אישרה הקמת תחנת כיבוי אש
המבנה החדש יחפוף למבנה המשטרה. תחנת כיבוי אש צילום: נתי חג'ג'
המבנה החדש יחפוף למבנה המשטרה. תחנת כיבוי אש צילום: נתי חג'ג'

חדרה: מועצת העיר אישרה הקמת תחנת כיבוי אש

עיריית חדרה אישרה את הקמתה של תחנת כבאות נוספת במערב העיר. הנושא עבר את אישור הנהלת העיר ומועצת העיר, ועל-פי ההחלטה תוקם תחנת הכיבוי בצומת הרחובות שפירא וישי, באזור כפר הים, על קרקע ציבורית של שני דונם המרוחקת ממבני מגורים. ראש העירייה צביקה גנדלמן הסביר לחברי מועצת העיר כי המטרה בבחירת השטח האמור הייתה להתיר הקמתה של התחנה החדשה סמוך ככל האפשר למחלף גבעת אולגה ובד בבד רחוק מבתי התושבים.

המבנה החדש יחפוף למבנה המשטרה. תחנת כיבוי אש צילום: נתי חג'ג'
המבנה החדש יחפוף למבנה המשטרה. תחנת כיבוי אש צילום: נתי חג'ג'

גנדלמן עדכן כי הצורך בהקמת התחנה עלה בעקבות ניתוח של זמן ומרחב שביצע מערך הכבאות. מניתוח זה עלה כי אזור חדרה מערב אינו זוכה למענה הולם מבחינת זמן תגובה לאירועי חילוץ והצלה. לאור הממצאים הגישה נציבות כבאות והצלה, הפועלת כחלק מהמשרד לביטחון פנים, בקשה לעיריית חדרה למתן היתר להקמת תחנת כיבוי נוספת שתיתן מענה לשכונות במערב העיר. התחנה תמומן על-ידי הנציבות וגם תוקם על-ידה בהתאם לצרכים הנדרשים.

התחנה החדשה צפויה להיות קטנה יותר מהתחנה המחוזית הפועלת ברחוב צה"ל האמורה לתת כיום מענה הולם לכל אזורי העיר. גנדלמן: "חשיבותה של התחנה החדשה נובעת מהעובדה שהעיר מתפתחת והאוכלוסייה גדלה, ויש לאפשר מתן מענה מיטבי לכל חלקי העיר. התחנה החדשה אמורה לתת מענה לכל אזור מערב חדרה מנחל חדרה בצפון ומכמורת בדרום ועד כביש 2 (כביש החוף)".

עוד ציין גנדלמן כי רובע הים הצפוי להיבנות בצפון מערב חדרה אמור לכלול כעשרת אלפים יחידות דיור, כך שיש צורך בתחנה שתיתן מענה לאירועי חילוץ והצלה לכלל השכונות במערב העיר, גבעת אולגה והשכונות החדשות, שיכללו ביחד עשרות אלפי יחידות דיור. "מול נתונים כאלה ברור שאי אפשר להסתמך רק על התחנה במזרח העיר", הסביר גנדלמן.

בדוק גם

העלון שפורסם בשכונת שלמה בחדרה

בשכונה החרדית בחדרה קוראים לילדים לא להתחפש לחיילים

עלון שחולק לקראת חג פורים בשכונת שלמה בחדרה קורא להזהיר ילדים לבל יתחפשו לחיילים ושוטרים. זאת על מנת שהילדים לא יידמו לחילונים, אפילו לא בחג פורים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *