בית / הד הקריות / קרית מוצקין / סקר מציג: צורי עם תמיכה של 63 אחוז בקרב תושבי קרית מוצקין

סקר מציג: צורי עם תמיכה של 63 אחוז בקרב תושבי קרית מוצקין

קרית מוצקין, נכון להיום, היא הרשות המקומית היחידה שבה צפויה מערכת בחירות לראשות העירייה בין שלושה מועמדים. תוצאות סקר של …
לא ניתן לשום זבוב בבקבוק להפריע לנו".
חיים צורי. צילום: דורון גולן

קרית מוצקין, נכון להיום, היא הרשות המקומית היחידה שבה צפויה מערכת בחירות לראשות העירייה בין שלושה מועמדים. תוצאות סקר של מכון מדגם של מינה צמח ומנו גבע, מראים כי ראש העירייה המכהן, חיים צורי, ימשיך בתפקידו לקדנציה נוספת, שישית במספר. נגד צורי מתמודדים שני מועמדים: ציקי אבישר ואבי רוטמן.

אוכלוסיית הסקר הוגדרה כ"כל בעלי זכות הבחירה לעיריית קרית מוצקין" ומאוכלוסייה זו הוצא ורואיין מדגם של 500 משיבים. המדגם הוצא בשיטת השכבות על פי הקריטריונים: מין, גיל, הבחנה בין אוכלוסייה ותיקה לבין עולי ברה"מ מ-1990 ואילך ואזור סטטיסטי, כך שהוא מהווה מדגם מייצג של אוכלוסיית היעד. איסוף הנתונים נערך בשילוב של ראיונות טלפונים ואינטרנטיים בין התאריכים 31 במאי ל-3 ביוני, 2018. ניתוח הנתונים נערך הן לכלל המדגם, והן לפי שכבות סוציו דמוגרפיות. כמו כן נערכו ניתוחים צולבים בין שאלות התוכן. טעות הדגימה המרבית 4.5% ±.

תוצאות הסקר מראות כי צורי ימשיך לכהן כראש עירייה עם תמיכה של 63 אחוז מבעלי זכות הבחירה, ציקי אבישר זוכה לשבעה אחוז מקולות הבוחרים ורוטמן זוכה לחמישה אחוז.

על פי נתוני משרד הפנים, ממוצע אחוז ההצבעה לרשויות המקומיות ב-2013 עמד על 51.1 אחוז. על פי הסקר אומרים 66 אחוזים שהם מתכוונים להצביע ו-23 אחוז חושבים שיגיעו להצביע. אחוז הקולות הצפים בקרב אלו שבטוחים שיצביעו עומד על 15 אחוזים.

על פי הסקר, יש רמת ביטחון גבוהה בכוונות ההצבעה לצורי ולאבישר. בקרב המתכוונים להצביע לאבי רוטמן, רמת הביטחון נמוכה יותר. בקרב בעלי הדעות כלפי המועמדים השונים, מאזן העמדות לגבי כולם נוטה לחיוב, אולם המאזן חיובי הרבה יותר לטובת צורי בהשוואה לאחרים, זאת בשל חוסר דעה כלפיהם.

בסקר נבדקו גם נתונים הנוגעים להצבעה למועצת העיר שמונה 15 חברים, בהם גם ראש העירייה. המפלגה המובילה היא "מוצקין נטו" עם 37 אחוזים. אחריה, בפער ניכר, "מוצקין של כולנו" של רוטמן עם 19 אחוזים ורוח חדשה במוצקין עם אחוז אחד. כחמישית מהנשאלים אמרו שלא יצביעו לאף מפלגה ושני אחוז לא החליטו.

24 אחוז מקרב הנשאלים אמרו שהנושא החשוב ביותר לטיפול הוא החינוך ולאחריו ניקיון עם 11 אחוז ונושא המיסים/ארנונה זכה לעשרה אחוז. לאחר מכן בסדר יורד מופיעים תשתיות, חניה, בטחון אישי, חזות העיר, תחבורה, קשישים/גימלאים, דיור, תעסוקה.

נתוני הסקר דווקא מעוררים לחץ במחנהו של צורי. לדברי גורם בכיר עלולים נתוני הסקר המחמיאים עלולים להביא אנשים לכדי אדישות מה שיוביל לירידה בכמות המצביעים ולכן דווקא לאור הנתונים הללו מתכוונים במחנה צורי להגביר את המאמצים בקרב בעלי זכות הבחירה.

בניגוד לבחירות לכנסת, הבחירות לרשויות המקומיות נעשות בשני פתקים: לראשות העירייה ולמועצת העיר. הבעייה העיקרית שעומדת בפני צורי, במידה ואכן ייבחר שוב, נמצאת בהרכב מועצת העיר. אחוז הצבעה נמוך יאפשר לרשימות שזכו למספר קולות נמוך להיכנס למועצת העיר ולהקשות עבורו על בניית קואליציה עירונית.

בדוק גם

ארבעת המומחיות לאלרגיה למוצרי המזון בקופ"ח כללית לצד השלט בסדנת אלרגיה למזון

מתמודדים עם הרגישות למזון

במרכז לבריאות הילד של כללית בקריון נערכה סדנה ייחודית להתמודדות של אלרגיה בילדים למוצרי מזון

תגובה אחת

  1. אמנון ז

    חחחח בטח דגמו רק את עובדי העיריה …
    צורי אתה לא בכיוון….
    תפרוש כבר… נחנקנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *