יום שני , פברואר 18 2019
בית / הד הקריות / אורח חיים בריא בצהרוני רשת המתנסים בקרית אתא
מכינים לילדים אורח חיים בריא. צילום: דוברות העירייה
מכינים לילדים אורח חיים בריא. צילום: דוברות העירייה

אורח חיים בריא בצהרוני רשת המתנסים בקרית אתא

השבוע נערך מפגש מיוחד של מובילות הצהרונים והסייעות להדרכה מקיפה על השינויים בתוכנית ההזנה של הילדים השוהים בצהרונים בקרית אתא לקראת המעבר לתזונה בריאה יותר. המפגש נערך במעמד ראש העירייה, יעקב פרץ, ומנכל רשת המתנסים איציק אדרי.

מכינים לילדים אורח חיים בריא. צילום: דוברות העירייה
מכינים לילדים אורח חיים בריא. צילום: דוברות העירייה

במסגרת תוכנית ההזנה של הצהרונים, הועסקה דיאטנית\תזונאית מקצועית שמלווה את הצהרונים בבניית התפריט הבריא כמו גם בעידוד אורח חיים בריא ואף נימוסי שולחן. התוכנית מיושמת בהתאם להחלטת הממשלה ומשרד החינוך והיא כוללת הוספת פחמימות מורכבות לתפריט, הוספת מנות ירק, גיוון במנות העיקריות כולל הוספת יום צמחוני\טבעוני והפחתה הדרגתית של כמויות הסוכר באמצעות החלפת הממרחים המתוקים  בממרחים בריאותיים יותר.

בנוסף, בימים אלה יוכנס לתכנית לראשונה גם תפריט מיוחד לילדים אלרגניים ובעלי רגישויות בהתאם להנחיות משרד החינוך.

רשת המתנסים בקרית אתא רשמה השנה גידול משמעותי של יותר מ-50 אחוז במספר הנרשמים לצהרונים. עד כה נפתחו 53 מסגרות ברחבי העיר בהם משתתפים כ- 1300 ילדי גנים ובתי הספר (כיתות א-ב) כאשר גם השנה ימשך סבסוד הצהרונים ע"י עיריית קרית אתא ומשרד החינוך שהחל בשנה החולפת, עלות צהרון – 635 שקלים.

 

בדוק גם

בניין עיריית חדרה (צילום: שלומי גבאי)

חדרה בצמרת הרשויות בשקיפות וחופש המידע

בבדיקה של התנועה לחופש המידע בקרב הרשויות החברות בפורום ה-15, נמצא כי חדרה היא בין הבודדות שעומדות ב-100 אחוז מדרישות חוק חופש המידע

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *