יום חמישי , מרץ 21 2019
בית / שרון / חדשות שרון / תושב נתניה נעצר בחשד שנשכר לרצוח שני אזרחים
ניידת משטרה (צילום: חטיבת דוברות המשטרה)
ניידת משטרה (צילום: חטיבת דוברות המשטרה)

תושב נתניה נעצר בחשד שנשכר לרצוח שני אזרחים

צוות חקירה מיוחד במשטרת ישראל עצר תושב נתניה שנשכר, על פי החשד, על ידי איש עסקים רוסי להתנקש תמורת מיליון דולר בשני אזרחים ישראליים על רקע סכסוך כספי. כך הותר הבוקר (ה') לפרסום.

לפני כחודש התקבלה במשטר תלונה מתושב תל אביב בן 51 שסיפר כי לפני חודשיים, במהלך פגישה בנתניה עם חברו, תושב תל אביב בן 45, ניגש אליהם גבר ומסר כי הם חייבים שמונה מיליון דולר לאיש עסקים רוסי, וכי האיש שכר את שירותיו כדי לרצוח אותם. בפגישה נוספת של השניים עם החשוד , סיפר להם האיש שנשכר לבצע, לכאורה, את ההתנקשות, כי התחרט שקיבל על עצמו את המשימה. החשוד הציע לשניים כי ישלח לאיש העסקים תמונה מפוברקת של אחד מהם כשהוא כפות רגליים כדי לגרום לאיש העסקים להבין שהמשימה שהטיל עליו, הושלמה.

עם קבלת התלונה נעצר לחקירה החשוד, בן 38 מנתניה, שם סיפר כי עלה לישראל מרוסיה לפני שנה, וכי שירת שם ביחידה עילית. החשוד סיפר כי במהלך שהותו ברוסיה בספטמבר 2017 פנה אליו גבר ששימש כמתווך, ומסר כי ישנו אדם עשיר שיש לו בעיה בישראל והציע לו להיפגש עמו.

השניים נסעו אל איש העסקים שסיפר לחשוד כי שניים המתגוררים בישראל הונו אותו בסכום של 16 מיליון דולר והוא רוצה שיירצחו על ידו. החשוד סיפר כי איש העסקים שילם לו כמקדמה 5,000 דולר במזומן עבור הוצאות שוטפות. מהחקירה עלה כי המתווך אמר לחשוד כי יקבל עבור רצח השניים מיליון דולר והחשוד אף קיבל ממנו תמונות של האנשים אותם היה אמור לרצוח.

החשוד סיפר כי בחודש מרץ האחרון הוא פגש את איש העסקים ואשתו כאשר ביקרו בישראל, ובפגישה הפציר בו איש העסקים לבצע את ההתנקשות בשניים והעביר לו 5,000 דולר נוספים. עוד טען החשוד כי בשל התמהמהותו להוציא לפועל את המשימה, החל לקבל מסרים מאיימים מאנשים המקורבים לאיש העסקים.

בהמשך, סיכם החשוד עם המתלונן כי יצלם אותו כפות רגליים וישלח את התמונה לאיש העסקים תוך מצג שווא שהמשימה בוצעה. התמונה המפוברקת נשלחה למתווך ותוך זמן קצר החשוד קיבל שיחת טלפון מאיש העסקים שאמר לו כי אם המתלונן לא ישלם שמונה מיליון דולר, "שייפרד ממנו לשלום". באותו ערב הודיע החשוד לאיש העסקים כי "נפרד ממנו (מהמתלונן) לשלום" ואף קיבל 15 אלף דולר שהועברו לחשבון האשראי שלו. בשיחת טלפון נוספת אמר איש העסקים לחשוד כי במידה והמתלונן השני לא ישלם את החוב, שירצח גם אותו.

על חקירת הפרשה הוטל צו איסור פרסום, והשבוע הוארך מעצרו של החשוד פעם נוספת בשלושה ימים והוסר חלקית צו איסור הפרסום כך שיימנע זיהוי של החשוד. בכוונת הפרקליטות להגיש נגד החשוד כתב אישום בעבירות קשירת קשר לביצוע פשע ובקשה לעוצרו עד לתום ההליכים המשפטיים כנגדו.

בדוק גם

מטען חבלה במכונית בחדרה (צילום: פרטי)

ניסיון החיסול בחדרה: יהושע אטדגי יצא מכלל סכנה

אטדגי, דמות מוכרת מאוד בעיר, נפצע כתוצאה מפיצוץ מטען שהוצמד למכונית היגואר שלו. מצבו קשה אך יציב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *