יום שישי , מרץ 22 2019
בית / שרון / חדשות שרון / יצחק כספי חי בים ומת בים
כל בוקר ים. יצחק כספי. צילום רותי ברמן
כל בוקר ים. יצחק כספי. צילום רותי ברמן

יצחק כספי חי בים ומת בים

יצחק כספי מי שהיה מראשוני שחקני מכבי נתניה נפטר היום (שלישי) בגיל 95. לפני ארבעה חודשים קיבל התקף לב לאחר שסיים להתעמל ולרחוץ בחוף סירונית כפי שעשה כל חייו. הוא איבד את ההכרה ומאז לא התעורר. הלווייתו תערך הערב (שלישי) בשעה 19:00 בבית העלמין בשכון ותיקים. כספי השאיר שלושה ילדים 11 נכדים ונינים.

יצחק כספי והכלבה צילום רותי ברמן
יצחק כספי והכלבה צילום רותי ברמן

כספי, שנולד בטבריה בשנת 1922 גדל בנתניה מגיל תשע, חי בה כל השנים וכאן גידל את משפחתו. הוא היה ספורטאי מצטיין, אלוף בריצת 100 מטר ושחקן מכבי נתניה מראשיתה של הקבוצה. תפקידו בקבוצה היה חלוץ מרכזי ומספרים עליו שהבקיע את הגול הראשון לקבוצה. הוא פיקד על יחידת זבולון נתניה, אהב לאמן ילדים, היה מורה לספורט ומאמן מכבי נתניה בשנות החמישים. עשרות שנים עבד במס הכנסה ומשם פרש לגמלאות. אחד מתפקידיו הציבוריים היה יו"ר רשימת הגמלאים של מפלגת העבודה.

יצחק כספי נפרד מהקופסא צילום רותי ברמן
יצחק כספי נפרד מהקופסא צילום רותי ברמן

בנו בועז כספי: "מאז שאני זוכר את עצמי אבאב היה הולך בכל בוקר לים. לא היה יום בשבילו בלי ים. חורף קיץ גשם וקור. הוא היה לוקח את הכלבה, נוסע לחוף סירונית, משחרר את הכלבה בירידה לחוף כדי שתעשה ריצה ומתחיל את היום שלו. עוד לפני שעשה תרגילי חימום הוא היה מחלק חתיכות של לחם ליונים שכבר חיכו לו בחוף. במשך שנים היה לו מפתח למועדון זבולון לשם היה נכנס כדי להניח שם את בגדיו ולהתלבש אחרי השחיה".

לכספי היתה שגרה של ספורטאי. כל מי שפגש בו היה מופתע מהגוף החסון והמוצק שלו. בהגיעו לים היה עושה סדרה של תרגילי חימום לשרירים ונכנס לים.

כספי והכדור צילום רותי ברמן
כספי והכדור צילום רותי ברמן

"אבא היה אומר שאין כמו הים לבריאות ולחיסון הגוף. היתה לו שיגרה של ספורטאי בנשמה והתמדה בלתי ניתנת להסבר. הקשר שלו לים היה עוד מילדות אז, המציל הראשון של נתניה היה נותן לו להשיט את החסקה. הים היה כל חייו ואפשר לומר שהוא חי בים ומת בים". אומר בועז כספי

כל בוקר ים. יצחק כספי. צילום רותי ברמן
כל בוקר ים. יצחק כספי. צילום רותי ברמן

בדוק גם

חוגגים פורים בנהריה צילום: אדריאן הרבשטיין

נהריה לבשה הבוקר חג

שדרות הגעתון שעוצבו ברוח סיפורים מוכרים מאגדות הילדים, הומות אדם וגם אורח לא צפוי: שר האוצר, משה כחלון

תגובה אחת

  1. מירב כספי

    אנחנו 11 נכדים לא 7 והוא נולד בטבריה לא כפר יונה. מגיל 9 הוא בנתניה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *