יום רביעי , אפריל 24 2019
בית / שרון / אור עקיבא / הים של כולם? ממש לא
"לא כזה מסובך". שלומית דהן (צילום: שלומי גבאי)
"לא כזה מסובך". שלומית דהן (צילום: שלומי גבאי)

הים של כולם? ממש לא

נכה המרותקת לכיסא גלגלים לא יכולה להגיע לחוף הקשתות בקיסריה מאחר שאינו נגיש לנכים. חוף הכרמל: חוף אחד בשטח המועצה חייב להיות מונגש וכזה הוא חוף דור

תושבת אור עקיבא, שלומית דהן, המרותקת לכיסא גלגלים, שלחה מכתב תלונה לחברה לפיתוח קיסריה ולמועצת חוף הכרמל, בטענה כי חוף הקשתות (האקוודוקט) בקיסריה לא מונגש לנכים.

"לא כזה מסובך". שלומית דהן (צילום: שלומי גבאי)
"לא כזה מסובך". שלומית דהן (צילום: שלומי גבאי)

דהן, שחולה במחלת ניוון שרירים, משתדלת לקיים אורח חיים "רגיל" ככל הניתן, ואחד התחביבים שלה הוא הים. לדבריה, על פי החוק, מחויב חוף בו גובים כסף עבור כניסה או חנייה, להיות נגיש לחלוטין לנכים, כולל שביל גישה עד המים וכיסא המוריד למים.

דהן: "זה עצוב מאוד שבאזור שלנו אין חוף כזה, כמו בנתניה, הרצליה או ראשון לציון? לא מדובר בפרויקט מסובך מדי, חבל מאוד שלא רק שלא נותנים אצלנו יחס מיוחד לנכים, אפילו לא דואגים למינימום המחייב על פי חוק".

לטענת דהן, היא ואביה כתבו מכתב תלונה בנדון לחברה לפיתוח קיסריה כבר לפני מספר חודשים, אולם לא זכו לתשובה.

מהחברה לפיתוח קיסריה מסרו בתגובה כי האחריות לחוף שייכת בלעדית למועצה האזורית חוף הכרמל.

מהמועצה האזורית חוף הכרמל מסרו כי "על פי החוק, חוף אחד בשטח המועצה חייב להיות מונגש. חוף דור מונגש לחלוטין. השנה ננגיש את נווה ים, כולל מסלול מיוחד. חוף האקוודוקט, בגלל רשות העתיקות, לא ניתן להנגשה מלאה, מה גם שרצועת החול עד המים צרה מאוד".

בדוק גם

אלון בוזורגי (צילום חגאג רחאל)

חלוץ החם: 11 שערים ב- 10 משחקים לאלון בוזורגי

אלון בוזורגי, בנו של אגדת כדורגל בקריית שמונה, הגיע בינואר לאחי נצרת והפך לשחקן הכי חם של הקבוצה בדרך להישרדות * "אני נהנה מכל רגע במכבי אחי נצרת, מצאתי כאן בית חם מאוד" * לטענתו, הוא כבר מוצף הצעות לעונה הבאה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *