יום שלישי , פברואר 19 2019
בית / שרון / חדשות שרון / בתל מונד רוצים בחירות למועצה במועד המקורי
תל מונד (צילום: אבישי טייכר ויקיפדיה)
תל מונד (צילום: אבישי טייכר ויקיפדיה)

בתל מונד רוצים בחירות למועצה במועד המקורי

התנועה לאיכות השלטון עתרה לבג"ץ כנגד שר הפנים ומשרד הפנים כדי שהשר ישתמש בסמכותו ויורה על קיום בחירות במועצה המקומית תל מונד במועדן (30.10.18), לרבות קיום התייעצות עם ועדת הפנים של הכנסת.

בחודש ספטמבר 2016 מונתה במועצה המקומית תל-מונד ועדה קרואה. זאת, בעקבות קשיים בניהול המועצה, שהביאו למינוי ועדת חקירה על הדחת חברי המועצה והעומד בראשה – ומינוי ועדה קרואה. בחודש מרץ 2017 פרשו הן חברי המועצה הקרואה והן העומד בראשה.

תל מונד (צילום: אבישי טייכר ויקיפדיה)
תל מונד (צילום: אבישי טייכר ויקיפדיה)

מאז חודש מאי 2017 פנו תושבי תל-מונד, שכיהנו כחברי המועצה שהודחה, לשר הפנים ולמנכ"ל משרד הפנים בבקשה שלא למנות ועדה קרואה נוספת, אלא לאפשר בחירות במועצה. בקשות אלו נדחו, ומנכ"ל משרד הפנים הודיע בחודש יוני 2017 שהבחירות בתל-מונד לא יתקיימו במועד הבחירות הארציות לרשויות המקומיות, כי במועד זה תכהן הוועדה הקרואה פחות משלוש שנים על פי האמור במכתב, בחירות במועצה המקומית תל-מונד יתקיימו רק בשנת 2023.  ומתוך כך, בחודש יוני 2017 מונתה הוועדה הקרואה השנייה, אשר עפ"י החלטת שר הפנים ומנכ"ל המשרד צפויה כאמור לכהן למעלה משש שנים ברצף.

לטענת התנועה, מדובר במקרה ייחודי מאחר ולא מתקיימות הנסיבות המיוחדות שבגינן לא יאפשר שר הפנים בחירות במועדן. תל מונד הנה מועצה המוגדרת כמתפקדת ומאוזנת תקציבית ולנוכח תקופות הכהונה הקצרות של הוועדות הקרואות – לא החל במועצה הליך הבראה שהפסקתו לצורך קיום בחירות יביא להתדרדרות במצב המועצה. נוכח הדברים, שר הפנים מעל ומועל בחובותיו המנהליות כלפי תושבי המועצה המקומית תל-מונד, ופוגע בזכותם החוקתית היסודית לבחור ולהיבחר, וזאת תוך הארכת כהונתה של ועדה קרואה למשך שש שנים, ללא כל הצדקה.

בעתירה נטען כי ההחלטה לשלול מתושבי תל מונד את הזכות הבסיסית לבחירה אינה מנומקת ולא התקבלה כראוי, תוך הצמדות טכנית לפקודה, הקובע שוועדה קרואה תכהן לפחות שלוש שנים.

בדוק גם

לא עמדו בתנאי המשרד להגנ"ס. מפעל עמיר דגן (צילום: המשרד להגנת הסביבה)

זיהמת – שילמת: מפעל מזהם נקנס ב-2.1 מיליון שקלים

המשרד להגנת הסביבה הטיל קנס של 2.1 מיליון שקלים על מפעל "עמיר דגן מכון תערובת", …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *