יום שבת , ינואר 19 2019
בית / שרון / חדשות שרון / פרדס חנה: צעיר נפגע בראשו מקריסת עץ סמוך לתחנת הרכבת
במד"א טיפלו במהלך היום ואתמול בנפגעים כתוצאה מהסערה המשתוללת ברחבי הארץ, ומבקשים מהציבור: שימו לב להנחיות והשתדלו שלא להסתובב בחוץ שלא לצורך. כוחות מד"א בצפון הארץ ובירושלים נערכים בכוננות שלג לימים הקרובים

פרדס חנה: צעיר נפגע בראשו מקריסת עץ סמוך לתחנת הרכבת

כוחות מד"א ברחבי הארץ מטפלים בנפגעים שנפצעו כתוצאה מהסערה המשתוללת מאז אתמול. את הקריאה הראשונה לטיפול בנפגעי הסערה, קיבלו במד"א  אתמול (שני) בשעה 10:16, בעקבותיה הוזנק אמבולנס לאזור תחנת הרכבת בפרדס חנה. כוחות מד"א שהגיעו למקום טיפלו בצעיר כבן 20 שנפגע בראשו מענף שקרס מעץ. הצעיר פונה במצב קל לבית החולים הלל יפה בחדרה.

בשעה 20:45, כאשר גבר כבן 45 התדרדר עם רכבו לוואדי סמוך למודיעין עלית כתוצאה מנזקי מזג האוויר. כוחות מד"א שהוזנקו למקום טיפלו בגבר כבן 55 ופינו אותו באמצעות מסוק כשהוא במצב בינוני-קשה וסובל מחבלת ראש.

בשעה 07:10 התקבלה במוקד מד"א בחיפה קריאה על בן 68 שעף ברוח בשדרות הנשיא. צוות מד"א שהגיע למקום פינה את הנפגע כשהוא סובל מפריקת כתף ומוגדר במצב קל לבית החולים כרמל בעיר.

בשעה 08:08, התקבלה קריאה במוקד מד"א לאחר שגבר כבן 63 נפגע מענף עץ שקרס עליו ברח' השל"ה בבני ברק. הנפגע טופל על ידי צוותי מד"א במקום ופונה במצב קל לבית החולים  תל השומר. כשעה וחצי מאוחר יותר, התקבלה קריאה במד"א באר שבע, על בת 94 שצעדה בדרכה למועדונית בעיר, ונפלה כתוצאה מהרוח העזה שנשבה במקום. הקשישה פונתה לאחר טיפול לביה"ח סורוקה, כשהיא מוגדרת במצב קל וסובלת מפגיעות בגפיים. ב-15:36, נקראו צוותי מד"א לטפל באישה כבת 36 שנפגעה מעץ שקרס בכפר בלום, הפצועה פונתה במצב קל עם חבלה בראשה למיון קדמי בקרית שמונה.

לצד הטיפול בנפגעים הרבים, הוזנקו היום כוחות מד"א לזירות שונות, בהן למרבה המזל – לא היו נפגעים. בין היתר, הוזנקו כוחות מד"א לבית פרטי בערד, אשר על גגו קרס פאנל סולארי. בנס לא היו נפגעים במקום. כוחות נוספים הוזנקו לרח' הרצל ברחובות, שם נפל עמוד רמזור על רכב שעמד על הכביש- ללא נפגעים.

מד"א קורא לציבור הנהגים לנהוג במשנה זהירות בשל תנאי הנסיעה הקשים והמכבידים ולדווח על כל תאונה עם נפגעים. מנכ"ל מד"א, רמ"ג אלי בין: "כוחות מד"א בכל רחבי הארץ פועלים מסביב לשעון על מנת להגיע במהירות ולטפל במקצועיות בנפגעי הסערה. בנוסף, הכוחות הרבים פועלים בשעה זו על מנת להתכונן להתגברות הסערה הצפויה בשעות ובימים הקרובים. אני קורא לציבור לתת את הדעת על הנחיות הבטיחות שמפרסם מד"א, על מנת להימנע מפגיעות מיותרות בנפש. בכל צורך רפואי, יש להזעיק מידית את כוחות מד"א בחיוג למוקד החירום בטלפון 101, ולהישמע להוראות הפאראמדיקים במוקד עד להגעת כוחות מד"א למקום. אני מאחל לכולנו חורף בטוח ובריא".

 

בדוק גם

השיטור העירוני בחדרה (צילום: דוברות העירייה)

השיטור העירוני בחדרה סייע בחילוץ פעוטה

התבצרותה של אם בביתה תחת השפעת אלכוהול עוררה חשש לשלום בתה הפעוטה. השיטור העירוני סייע בביצוע צו חירום להוצאת הפעוטה מהבית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *