בית / שרון / נתניה / נגמרו המילים

נגמרו המילים

 

עשרות חברים ובני משפחה ליוו השבוע את העיתונאית לשעבר ורדה שוורץ  בדרכה האחרונה. שוורץ, שעבדה לפני 20 שנה בעיתון "חדשות נתניה", נפטרה בתחילת השבוע בגיל 68 לאחר מחלה.

חברתה, העיתונאית ציפי קפל, ספדה לה: "קשים ומרים היו השנים האחרונות, שנים של כאב וייסורים. התרחקת מהמולת החיים ונשכחת. אך הזיכרון הוא הניצחון. היית אוהבת אנשים, אוהבת אדם ואוהבת עיר, ראית טוב ורצית טוב. בשנים האחרונות לא כתבת, אך שנות העיתונאות שלך היו השנים הנפלאות בחייך".

ורדה שוורץ ז"ל (צילום: פרטי)
ורדה שוורץ ז"ל (צילום: פרטי)

 

בין קהל המלווים נראו יו"ר ההסתדרות במרחב השרון, משה סמיה, מנהלת תיאטרון נתניה, יהודית אנושי, ומ"מ ראש העירייה, אלי דלל, שסיפר על היכרות בת 17 שנים: "היא הייתה עיתונאית הגונה וכתיבתה אמת. אישה של חסד ונתינה. עברו עליה עשר שנים של סבל וייסורים".

העיתונאיות לשעבר, עו"ד אילנה גורן, איטה בורט, עדנה פלס, שהיא גם מחותנת, ורבקה פדלון וחברותיה של שוורץ, מלכה אולניק ודינה בלייברג, נפרדו ממנה. אולניק: "היו אלה 30 שנה של חברות עמוקה. אני הייתי צמודה אל ורדה, הסעתי אותה לאירועים, בגן שלי שרו את השיר על נתניה שהיא כתבה והיא העניקה לי את התואר ה'אישה האידיאלית'."

שוורץ, שכתבה את השיר שנחשב להמנון של נתניה, הייתה שוחרת אמנות ואהבה לקדם אמנים צעירים.

שוורץ השאירה אחריה בעל חזי, בת ספי, בן אריק ונכדים. על שעותיה האחרונות מספרת הבת ספי: "באנו להחזיק לך את היד ואת הבנת שאת רוצה כבר ללכת. שנה לא ויתרת. היית אמא מופלאה, אישיות אופטימית עם חיוך. אישה מובילה ומנהיגה. כעיתונאית רצית לקדם את התרבות בעיר שכה אהבת. המחלות הקשו עליך לתפקד ואת הסתגרת בביתך. אהבתך הייתה ללא גבולות והמילים היו לך בסיס להכל. ועכשיו אין מילים ויש רק זיכרונות".

בדוק גם

ויה מריס ספא. עיסוי (צילום: מיקי אופק)

שני מתקני ספא חדשים ברמה בילנאומית בנתניה

לאתרי הספא בנתניה נוספו השנה שני מתקני ספא חדישים בבתי מלון חדשים אחד במרכז העיר …

לוחשת לדולפינים. מעין מעין בוניץ'-קפח צילום: עצמי

פרפרים בבטן

היא הגיעה לעיר מריף הדולפינים שבאילת ועשתה חיל בחינוך סביבתי בשרון. קבלו את מעין בוניץ'-קפח, בעלת עסק להקמת גינות מושכות פרפרים וגידול פרפרים בבית, שמגשימה חלום ומשיקה, בימים אלה, את ספרה הראשון: "הרפתקאות בערוגת הכרוב"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *