בית / שרון / נתניה / ושוב איתכם. ברברה מדווחת מהשטח

ושוב איתכם. ברברה מדווחת מהשטח

 

נפצח במזלטופים. מזל טוב לחני מימון שילדה בן בשעה טובה ולאחות אירנה צ'רלניקוב מהמרכז הרפואי של מכבי שירותי בריאות בנתניה דרום. למה מזל טוב גם לאירנה? כי הייתה גדולה מהחיים כשאיבחנה אצל מימון רעלת הריון לאחר הלידה וביקשה לאשפז אותה. מימון, שכבר הייתה כולה בתכנונים של מסיבת הברית, התקשתה להאמין שהמצב כה חמור וביקשה להשתחרר הביתה, אבל צ'רלניקוב התעקשה, חני אושפזה ואחרי שמונה ימים חזרה לשגרה.

חני מיימון ואירנה צרלניקוב (צילום: פרטי)
תגובה מהירה. חני מימון, הג'וניור ואירנה צ'רלניקוב (צילום: פרטי)

 

המשוררת רעיה המאיר התחדשה בספר "בצל אלמוגן" והתראיינה אצל המנכ"לית של הוצאת פיוטית, שושנה ויג, ברדיו אורנים.

שוש ויג ורעיה המאיר בשידור (צילום: פרטי)
שוש ויג ורעיה המאיר בשידור (צילום: פרטי)

 

ליאור ומור חיות התעופפו לברלין כדי לחגוג סילבסטר בסטייל עם החברים מ"הישרדות" עומרי כוכבי וטיטי איינאו, צחי קומה מידיעות אחרונות ועוד.

איפה טיטי? ליאור חיות בברלין (צילום: פרטי)
איפה טיטי? ליאור חיות בברלין (צילום: פרטי)

 

לקראת מרתון טבריה שמתקיים היום, שישי, התכנסו כל הפייסרים שמלווים ומקדמים את המרתוניסטים לצילום משותף לזכרו של הצלם/אצן עומר מנוס. פיליפ ולורנס גורדון היו שם וייצגו אותנו בכבוד.

הפייסרים של מרתון טבריה (צילום: פרטי)
הפייסרים של מרתון טבריה (צילום: פרטי)

 

ריחות טובים עולים לאחרונה ברחוב הנוטע 1. ברברה הלכה אחרי הריח והגיעה אל האחים מרציאנו שפתחו חנות מטריפה לנרגילות ברחוב המתחדש.

האחים מרציאנו (צילום: פול מגנט)
איזה ריח… האחים מרציאנו (צילום: פול מגנט)

 

תראו את מי פגשנו בטיילת הדרומית. מירה גורן היפה מגליץ שירותי ביטוח ופיננסים ברחוב המלאכה שוטטה להנאתה עם השנאוצרית מרסי.

מירה גורן ומרסי (צילום: פרטי)
הכי חמודות. מירה גורן ומרסי (צילום: פרטי)

 

תחילת השנה האזרחית, הגשם יורד בעוז, אבל ב"עמך" נתניה האולם מתמלא עד אפס מקום בניצולי שואה אוהבי תרבות וספרות שבאו לשמוע את שוש ויג מעבירה חוג ספרות. האורחת הפעם הייתה דנה שוכמכר שסיפרה על ספר השירה השני שלה, ״אצל דטנר בחצר״.

וכשכולם באולם היו קשובים, הגיע אח"מ מהעבר, יוסל׳ה שוכמכר, אביה של דנה, שבשנות ה-60 נחטף מהוריו והתגלגל במשך שנים בין משפחות בארצות שונות. כמובן שגם הוא סיפר הכל, כולל איך הצליח ראש המוסד דאז איסר הראל להחזיר אותו הביתה לאחר שנתיים של מאמצים.

סלב מהעבר. יוסלה שוכמכר ולאה שמעוני (צילום: פרטי)
סלב מהעבר. יוסלה שוכמכר ולאה שמעוני (צילום: פרטי)

 

בדוק גם

"המוות של אבא תפס אותי כמו ילדה עם הרגל באזבסט". סי היימן ואבא נחצ'ה (צילום: מירי נחמיאס)

ממשיכה

הפרידה מאבא נחצ'ה, הגירושים ומעבר הדירה הביאו את סי היימן לחשב מסלול מחדש. בימים אלה היא מגשימה את צוואתו של אביה ויוצאת בשני מופעים: האחד - "שירים מבית אבא", והשני - "רוק'נרול כחול", במלאות 30 שנה ל"גיבור גדול" * בראיון מרגש היא מדברת כמעט על הכל וגם חושפת את מילות השיר שכתבה לאביה בשעותיו האחרונות, ליד מיטתו בבית החולים

רמי סיון צילום רותי ברמן

"רמי סיוון היה מורה יוצא דופן ומיוחד"

רמי סיוון בן 78 מכפר יונה נהרג בתאונת דרכים בהיותו הולך רגל בין פרדסיה לבית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *