יום שישי , ינואר 18 2019
בית / שרון / נתניה / "אני חולם שקבוצת הנוער תזכה באליפות או גביע"
איציק גניש
"כל נושא החינוך והלימודים הוא לא פחות חשוב מהנושא המקצועי". גניש (צילום: רולנדי ברנשטיין )

"אני חולם שקבוצת הנוער תזכה באליפות או גביע"

מועדון הכדורגל של מכבי נתניה עבר שינו גדול במהלך הקיץ בדמות שינוי הבעלים. אמנם הקבוצה הבוגרת כשלה בעונה האחרונה וירדה לליגה הלאומית, אבל מחלקת הנוער במגמת שיפור משמעותית ומדי עונה עושה צעד נוסף בכדי להפוך לאחת המחלקות המשובחות בישראל.

יש טוענים כי מחלקת הנוער של נתניה היום שווה לגדולות כמו מכבי תל אביב ומכבי חיפה. מי שנמצא בראש המערכת הוא יושב ראש המחלקה איציק גניש, שהיה בעברו נציגו של הבעלים דניאל יאמר במועדון. גניש החליט לפני מספר שנים לשנות גישה ולתרום מעצמו דווקא לדור הצעיר של המועדון. בינתיים נראה כי השידוך בין גניש לנתניה הוא בינגו ענק.

איציק, איך אתה מסכם את העונה שעברה במחלקה?
"בסך הכול הייתה מוצלחת ברוב האספקטים. ברמה המקצועית, במהלך העונה שעברה וגם בתחילת העונה הנוכחית עלו מספר שחקנים לא מבוטל לקבוצת הבוגרים שזו למעשה המטרה העיקרית של מחלקת הנוער. ארבע קבוצות זכו באליפות, קבוצת הנוער העפילה עד לגמר גביע המדינה ושם הפסידה בדקות האחרונות של המשחק לאלופה מכבי חיפה כשביציעים היו אלפי אוהדים נתנייתים דבר שהיווה הצלחה גדולה מחוץ למגרש. רוב קבוצות המחלקה האחרות התמודדו בצמרות הטבלאות. במישור המקצועי אני יכול להוסיף את שדרוג והתוספות שקיבלו שחקני המחלקה מצוות המאמנים".

מה המטרה של קבוצת הנוער העונה?
"המטרה הראשית של קבוצת הנוער היא לייצר שחקנים לקבוצת הבוגרים. בסגל הבוגר נכללים לירן שריקי, איתי מנצור, מתן זלמנוביץ ונור ביסאן, ואני בטוח שעוד שחקנים יפרצו העונה מקבוצת הנוער. כמובן שישנם יעדים מקצועיים לקבוצת הנוער והם התמודדות בצמרת ליגת העל לנוער ולהגיע לשלבים הרחוקים ביותר בגביע. אנו גאים בעובדה ששלושה שחקני מכבי נתניה נכללים בסגל נבחרת הנוער של ישראל השוער דין גל, עאמר מסראווה ונור ביסאן ותקוותנו שעוד רבים יכללו בסגל".

הראיון המלא עם איציק גניש יתפרסם מחר (18.9) בעיתון "חדשות נתניה"

חולם על אליפות או גביע. גניש (צילום:רולנדי ברנשטיין)
חולם על אליפות או גביע. גניש (צילום:רולנדי ברנשטיין)

בדוק גם

אייל סגל (צילום: מכבי נתניה)

בעלי מכבי נתניה: "לא נאפשר לאף מהמורה להפריע בטיפוס לפסגה"

יומיים חלפו מאז שחרורו של ערן לוי ממכבי נתניה ודומה כי המועדון והאוהדים טרם עיכלו כי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *