בית / שרון / חדשות שרון / לינור אברג'יל רוצה שלא תשתקו

לינור אברג'יל רוצה שלא תשתקו

השבוע ציינו בחוף הכרמל את היום הבינלאומי למאבק באלימות במשפחה, עם הרצאתה של מלכת היופי ומיס עולם לשעבר, לינור אברג'יל.

הערב, שהתקיים בבית הקפה "אס קפה" שפועל במבואה לאולם המוזה במרכז מיר"ב, היה פרי שיתוף פעולה בין מועצת הנשים, המחלקה לשירותים חברתיים וקהילתיים במועצה ואולם המוזה.

בפתיח הערב נשאו דברים ראש המועצה האזורית, כרמל סלע, ראש מועצת הנשים בחוף הכרמל, אורלי בן עוזיאל, ומנהלת היחידה לטיפול  ולמניעת אלימות במשפחה, הילה גינזבורג.

עיקר הערב היה הרצאתה של אברג'יל שעסקה בסיפור חייה, האונס האכזרי שעברה בחו"ל כשהייתה בת 18 בלבד והכוחות שמצאה בעצמה להתגבר ולעזור לקורבנות אונס אחרים. "לספר זה קשה, אבל עוד יותר קשה לשמור את זה בפנים כי זה לעולם לא נעלם, אלא גדל כמו גידול, זה רק גדל וגדל", אמרה אברג'יל והוסיפה: "אף אחד לא מדבר, יש פה קוד של שתיקה, תרבות של שתיקה אבל אני פה בשביל לגרום לכם לדבר. זו כמו מגיפה מטורפת של שקט בחוץ".

 

"קוד של שתיקה". לינור אברג'יל (צילום: ליאת אהוד)
"קוד של שתיקה". לינור אברג'יל (צילום: ליאת אהוד)

בהמשך סיפרה אברג'יל על הסרט התיעודי הישראלי, "מיס עולם האמיצה", שמגולל את סיפור חייה והיה מועמד לפרס האמי לפני כחצי שנה. את הסרט ביימה ססיליה פק (בתו של כוכב הקולנוע גרגורי פק) והוא הופק על ידי המפיקה האמריקאית לטי גרובמן בשיתוף עם חברה הטוב של אברג'יל, מוטי רייף.

הסרט, שאותו יזמה אברג'יל לפני שבע שנים, עוסק בסיפור האונס שלה ובתופעה של עבירות מין ברחבי העולם. בסרט היא צולמה בכנסים בהם קראה לנשים לדבר ואף לצעוק על האירוע הנורא שחוו. בין הנשים המופיעות בסרט ששיתפו את אברג'יל בסיפוריהן הייתה השחקנית ג'ואן קולינס.

בדוק גם

יניב שגיא צילום פרטי

חברי מועצת גבעת חביבה יוצאים נגד חוק הלאום

חברי המועצה הציבורית של גבעת חביבה לקידום חיים משותפים בישראל יצאו ביום חמישי האחרון בהצהרה …

סירונית צילום דוברות מדא

בן 18 טבע מצפון לחוף סירונית במקום בו הרחצה אסורה, מצבו קשה

מקרה טביעה שני היום בנתניה. צעיר בן 18 נמשה מהמים במצב קשה מצפון לחוף סירונית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *