בית / שרון / חדרה / מהפך בשכונות הוותיקות בחדרה

מהפך בשכונות הוותיקות בחדרה

לראשונה, יחל בחדרה פרויקט לשיקום תשתיות ותיקות בעיר ובשכונות, פיתוח מתחמי מגורים חדשים והרחבת אזורי התעסוקה של חדרה לרווחת התושבים. את הפרויקט תוביל העירייה באמצעות אגף ההנדסה ובשיתוף החברה הכלכלית חדרה אשר תטפל ותלווה את הליך השיפוץ מתחילתו ועד להשלמתו.

מטרת המיזם להביא לשיפור חזות פני העיר, לשפר את איכות החיים ולמצב את העיר חדרה לא רק כמובילה בפרויקטים חדשים אלא כעיר הדואגת לכלל תושביה. שיפוץ חזיתות הבניינים ירענן את מראה העיר וייצור סביבה נעימה עבור התושבים והמבקרים.

הפרויקט יתבצע בשיתוף חברת "עזרה וביצרון", המתמחה במגוון תחומי פעילות בענף הבנייה, ביניהם שיפוצי חזיתות מבנים וטיפול במבנים לשימור, שיפוצי מבנים ומרכזים עירוניים, ביצוע עבודות פיתוח, תשתיות, ופיתוח שכונות לצורך התחדשותן. החברה מובילה פרויקטים דומים ברשויות נוספות בישראל, ביניהן תל-אביב, נתניה ועוד.

לפני: כך נראה אחד הביניינים הותיקים בחדרה לפני השיקום (צילום: עיריית חדרה)
לפני: כך נראה אחד הביניינים הותיקים בחדרה לפני השיקום (צילום: עיריית חדרה)

 

חידוש מבנים בחדרה (צילום: עיריית חדרה)
ואחרי: הבניין לאחר שיקומו וצביעתו (צילום: עיריית חדרה)

השירות מיועד לכלל התושבים ברחובות הזקוקים לשיפוץ, ומסייע לנטרל את רוב הקשיים הכרוכים בניהול השיפוץ באמצעות ועד הבית, החל מהשגת הסכמת הדיירים, ניהול ההתקשרות מול הקבלן על כל המשתמע מכך, שמירה על איכות העבודה וסטנדרטים גבוהים, ביטוחים, גיוס הכספים והלוואות, ערבויות בנקאיות ומתן בטחונות למימוש הפרויקט.

לצורך ביצוע השיפוץ נדרשת הסכמה של כ-70 אחוז מדיירי הבניין, הסכמה שאותה יסייע הפרויקט להשיג. שיפוץ הבניין מבוצע ברמת גימור גבוהה ביותר לפי תקנים חדישים ואינו מתמקד רק בחזית, אלא בכל המעטפת החיצונית של הבניין. בנוסף, הדיירים יכולים לבחור על פי התקציב העומד לרשותם האם לשפץ גם את חדר המדרגות, הלובי וכדומה.

 

 

בדוק גם

שירלי עודד והעותרים צילום פרטי

חדרה: התקיים דיון ראשון בעתירה נגד חסימת תושבים בפייסבוק

בית המשפט המחוזי בחיפה דן לראשונה, בשלישי האחרון בעתירה בעניין לחסימת התושבים בפייסבוק שהגישו חברת המועצה ויו”ר סיעת שקיפות שירלי עודד, והתושבים ארז אלגון ואדיר בינימיני. בסיום הדיון חייב בית המשפט את עודד בסכום של 3,500 שקלים הוצאות על העתירה

"המוות של אבא תפס אותי כמו ילדה עם הרגל באזבסט". סי היימן ואבא נחצ'ה (צילום: מירי נחמיאס)

ממשיכה

הפרידה מאבא נחצ'ה, הגירושים ומעבר הדירה הביאו את סי היימן לחשב מסלול מחדש. בימים אלה היא מגשימה את צוואתו של אביה ויוצאת בשני מופעים: האחד - "שירים מבית אבא", והשני - "רוק'נרול כחול", במלאות 30 שנה ל"גיבור גדול" * בראיון מרגש היא מדברת כמעט על הכל וגם חושפת את מילות השיר שכתבה לאביה בשעותיו האחרונות, ליד מיטתו בבית החולים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *