יום חמישי , ינואר 17 2019
בית / שרון / חדרה / בחדרה רוצים חברות הייטק
צביקה גנדלמן (צילום: שלומי גבאי)
הטבות. גנדלמן (צילום: שלומי גבאי)

בחדרה רוצים חברות הייטק

צביקה גנדלמן (צילום: שלומי גבאי)
הטבות. גנדלמן (צילום: שלומי גבאי)

בישיבה האחרונה של ועדת הכספים בעיריית חדרה הוחלט להכניס סיווג נוסף בצו הארנונה לשנת 2015. מדובר בסיווג "מבנים לתעשיות עתירות ידע (היי טק)", שהציע חבר מועצת העיר שי ברכה, במטרה לעודד חברות היי טק להקים עסקים בחדרה.

כידוע, מקדמת העירייה את "פארק תעשיות יער חדרה" הצפוי לקום במתחם אגרובנק. פיתוח פארק התעשיות יעצים את העיר כלכלית ויזרים לקופתה מיליוני שקלים. לאחרונה אף הוחלט להקים בעירייה צוות משימה שיפעל מול המחוז ויוציא את תוכנית הפארק אל הפועל בהתאם לאישורים.

יו"ר ועדת הכספים, חבר הנהלת העיר גבריאל סרוסי, הסביר בוועדה כי העירייה מעוניינת להביא לחדרה עסקים חדשים לעיר, ביניהם חברות היי טק, וכי יש לשבח את חבר המועצה ברכה על יוזמתו לטובת העיר.

חברי ועדת הכספים אישרו את הסיווג החדש על-פי תעריפים האמורים לעודד חברות הייטק: נכס בגודל 1-50 מ"ר ישלם 128 שקלים למ"ר לשנה; עבור גודל 501-2,000 מ"ר ישולם עריף של 79 שקלים למ"ר לשנה; ואילו עבור נכס בגודל 2,001 ויותר ישולמו 37 שקלים למ"ר לשנה. הסיווג החדש כפוף לאישור משרד הפנים את צו הארנונה של עיריית חדרה לשנת 2015.

כתב: אסף בכור

בדוק גם

מלכין עם צוות ההצגה

הקונפליקט של צעירים אתיופיים על הבמה בחדרה

כחלק מהפעילות להעצמת הקהילה האתיופית בחדרה התקיים אירוע נוסף במסגרת "תרבות במה ושיח", ובמרכזו ההצגה "חצויה" של תיאטרון יפו. את הערב ארגנו עובדי היחידה למאבק בסמים ואלכוהול באגף הרווחה, בשיתוף עם ניסן ביינסאן ודרסה דמוזה ממרכז הפנאי גני אלון הפועל במסגרת עמותת "פנאי העיר".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *