מבזקים
בית / שרון / בנימינה / כוהנת אמצע החיים

כוהנת אמצע החיים

 

כשענת לב אדלר, עיתונאית, מרצה, יזמית וסופרת, הוציאה לפני שנתיים וחצי את ספר הפרוזה שכתבה, "כותבת ומוחקת אהבה", הייתה לכך משמעות גדולה עבורה, אך היא לא יכלה לצפות את גל ההתעניינות הגדול והעיסוק הרב שעורר הספר.

הספר מגולל את סיפורה של אישה נשואה המטלטלת את הספינה של חייה במשבר אמצע החיים, כשהיא נסחפת לרומן מחוץ לנישואים ולומדת בדרך שיעור חשוב על חייה ומשמעותם. לא זו בלבד שהספר נמכר ביותר מ-40 אלף עותקים, קהל הקוראות גם ביקש במפגיע מלב אדלר לשמוע ממנה עוד בנושא. מחר, חמישי, 14.1, היא מגיעה להרצות במסעדת ברוניתא שבזכרון יעקב, וב-21.1 תגיח שוב להרצות בצפון, הפעם בנופית.

"לא עשיתי שום שינוי בחיים ולא החלפתי את החלומות". ענת לב אדלר (צילום: נתי ממן)
"לא עשיתי שום שינוי בחיים ולא החלפתי את החלומות". ענת לב אדלר (צילום: נתי ממן)

 

לב אדלר, תושבת תל אביב, בת 47, נשואה ואם לשניים (17 ו-15) היא עיתונאית ותיקה ב"ידיעות אחרונות". היא עורכת מאז 1997 את כפולת הלייף סטייל והנשים של "24 שעות" בעיתון, והוציאה סדרת ספרי מתנה ויומנים שבועיים ובהם טיפים שימושיים לנשים בנושאים כמו משפחה, כסף ועבודה, תזונה, אמהות עובדות, יין וכל דבר שעשוי לעניין נשים. לכך הוסיפה את סדרת ההרצאות שאחרי הספר לאחר שנענתה לדרישה שהתעוררה מצד הקהל. "אחרי שהספר יצא, פנו אלי קוראות ושאלו אם אני מרצה", היא מספרת. "לא הרציתי לפני כן, ולאור הבקשות בניתי הרצאה שמדברת על מסע אמצע החיים. לא צריך לקרוא את הספר כדי להבין את ההרצאה. אני שואלת בה: מה קורה לנו? משהו מתרחש בין השנים 50-35 ובמהלכו אנחנו עוצרים רגע ומחשבים מסלול מחדש, מסתכלים על חיינו לאחור, על מה שעשינו והשגנו, מסתכלים קדימה, על מה שעוד מצפה לנו, ושואלים את עצמנו שאלות שפעם לא היה לנו אומץ לשאול. אולי זה כי הילדים קצת גדלו, אנחנו יודעים יותר מה אנחנו עושים בקריירה ויש לנו יותר זמן לחשוב על מה שקורה לנו, ואנחנו לא מוכנים יותר להתפשר ולספר לעצמנו תירוצים, להתפשר על עבודה שלא אוהבים או על זוגיות שחוקה".

 

הכתבה המלאה ביום שישי ב"כל זכרון" ובמהדורה הדיגיטלית

 

 

 

 

בדוק גם

דור העתיד. עבו ורוז (צילום: איגוד השיט)

עוד מדליה לשדות ים

מאור עבו ויואב רוז זכו במדליית ארד באליפות אירופה לנוער עד גיל 23 במפרשיות 470 © יואב עומר זכה במקום השביעי הכללי בדגם RSX

מקור לגאווה. תיכון המושבה (צילום: נירית שפאץ)

רק בן שמונה וכבר מצטיין

תיכון המושבה בזכרון יעקב נכלל ברשימת התיכונים המצטיינים בתחום הערכי, החברתי והלימודי שפירסם השבוע משרד החינוך. מורי בית הספר יקבלו בונוס כספי. מנהלת מחלקת החינוך במועצה, מרים פנויאן: אצלנו התלמיד במרכז העשייה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *