בית / שרון / בנימינה / התקיימה תערוכה על תכנית התחדשות גבעת חן

התקיימה תערוכה על תכנית התחדשות גבעת חן

בשבוע שעבר התקיימה פתיחת תערוכת התחדשות שכונת גבעת חן, המוצגת בספריה בבנימינה. תושבי השכונה ותושבי היישוב כולו שמעו מפיו של ראש מועצה מקומית בנימינה גבעת עדה, איתי ויסברג, על מחויבות המועצה לקידום התחדשות השכונה ועל התיקון החברתי הנדרש לשכונת גבעת חן. צוות התכנון בראשות אדריכל הפרויקט אריאל גושן הציגו את התכנית.

בשנה האחרונה מובילה המועצה את תכנון הפרויקט באמצעות מנהלת תכנון הכוללת צוות מתכננים, אדריכלים, אנשי כלכלה ושמאות, לצד מינוי עובדת קהילתית האמונה על הקשר עם תושבי השכונה. המועצה מציעה תכנון מתחם מגורים שיפחית עומסי בנייה, יתאים לצרכי הדיירים וישתלב עם צביון המושבות. בחודש האחרון נפגש ויסברג עם תושבי השכונה והציג בפניהם את התקדמות התכנון וחלופה נבחרת. בתערוכה מופיעות הדמיות תכנון ותצוגה ויזואלית של שלביות התוכניות.

ויסברג אמר: "המועצה עשתה צעדים רבים לקידום הפרויקט ומתחייבת לעשות כל שביכולתה להביא לסיומו המוצלח. זהו פרויקט הבינוי הגדול ביותר במושבות, והוא יתבצע בלוחות הזמנים הקצרים ביותר האפשריים".

איתי ויסברג מסביר לתושבים בתערוכת ההתחדשות העירונית. צילום: דוברות מועצת בנימינה גבעת עדה
איתי ויסברג מסביר לתושבים בתערוכת ההתחדשות העירונית. צילום: דוברות מועצת בנימינה גבעת עדה

התערוכה תוצג במשך כל חודש אוקטובר, כולל חול המועד סוכות, בקומה ב׳ בספריה. בימי שלישי יצטרפו לה אנשי צוות התכנון ויענו על שאלות התושבים. מפגש חגיגי נוסף בנוכחות ראש המועצה יתקיים ב-19.10. מהמועצה נמסר: "זו הזדמנות להגיע ולשמוע על התכנון העתידי של השכונה".

השיכונים הוותיקים בשכונת גבעת חן שבבנימינה נבנו בשנות ה-60 במטרה לקלוט, בין השאר, משפחות עולים. מאז ועד היום נותרה השכונה בבנייה שנעשתה אז, והשטח בולט בהזנחתו ביישוב. זה שנים שמתקיימים ניסיונות לקדם בשכונה פרויקט התחדשות עירונית. בשנים האחרונות, החל מתקופת כהונתו של ראש המועצה הקודם, אורי דסטניק, דובר על כך יותר ויותר, ולפני למעלה משנה וחצי הודיעה המועצה בראשות פינקי זוארץ כי תוביל בעצמה את פרויקט ההתחדשות העירונית בשכונה. תקנות הממשלה החדשות אפשרו לה להחיש את התהליך.

בדוק גם

שוד במקדונלד'ס בגן שמואל: 200 אלף שקלים נשדדו, חשד למעורבות העובדים

שוד במקדולנדס בגן שמואל. 200 אלף שקלים נשדדו לפנות בוקר. 20 מעובדי הסניף עוכבו לחקירה  בחשד …

יותר מפסיקים. סיגריות. צילום: נירית שפאץ

בכיר בעיריית חדרה נתפס שניסה להבריח עשרות פקטים של סיגריות

העובד אמר להגנתו: “הפקטים פוזרו בין העובדים, וחשבתי שזה בסדר, הם לא היו כולם בתיק שלי"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *