יום שבת , ספטמבר 22 2018
בית / שרון / בנימינה / התקיימה תערוכה על תכנית התחדשות גבעת חן

התקיימה תערוכה על תכנית התחדשות גבעת חן

בשבוע שעבר התקיימה פתיחת תערוכת התחדשות שכונת גבעת חן, המוצגת בספריה בבנימינה. תושבי השכונה ותושבי היישוב כולו שמעו מפיו של ראש מועצה מקומית בנימינה גבעת עדה, איתי ויסברג, על מחויבות המועצה לקידום התחדשות השכונה ועל התיקון החברתי הנדרש לשכונת גבעת חן. צוות התכנון בראשות אדריכל הפרויקט אריאל גושן הציגו את התכנית.

בשנה האחרונה מובילה המועצה את תכנון הפרויקט באמצעות מנהלת תכנון הכוללת צוות מתכננים, אדריכלים, אנשי כלכלה ושמאות, לצד מינוי עובדת קהילתית האמונה על הקשר עם תושבי השכונה. המועצה מציעה תכנון מתחם מגורים שיפחית עומסי בנייה, יתאים לצרכי הדיירים וישתלב עם צביון המושבות. בחודש האחרון נפגש ויסברג עם תושבי השכונה והציג בפניהם את התקדמות התכנון וחלופה נבחרת. בתערוכה מופיעות הדמיות תכנון ותצוגה ויזואלית של שלביות התוכניות.

ויסברג אמר: "המועצה עשתה צעדים רבים לקידום הפרויקט ומתחייבת לעשות כל שביכולתה להביא לסיומו המוצלח. זהו פרויקט הבינוי הגדול ביותר במושבות, והוא יתבצע בלוחות הזמנים הקצרים ביותר האפשריים".

איתי ויסברג מסביר לתושבים בתערוכת ההתחדשות העירונית. צילום: דוברות מועצת בנימינה גבעת עדה
איתי ויסברג מסביר לתושבים בתערוכת ההתחדשות העירונית. צילום: דוברות מועצת בנימינה גבעת עדה

התערוכה תוצג במשך כל חודש אוקטובר, כולל חול המועד סוכות, בקומה ב׳ בספריה. בימי שלישי יצטרפו לה אנשי צוות התכנון ויענו על שאלות התושבים. מפגש חגיגי נוסף בנוכחות ראש המועצה יתקיים ב-19.10. מהמועצה נמסר: "זו הזדמנות להגיע ולשמוע על התכנון העתידי של השכונה".

השיכונים הוותיקים בשכונת גבעת חן שבבנימינה נבנו בשנות ה-60 במטרה לקלוט, בין השאר, משפחות עולים. מאז ועד היום נותרה השכונה בבנייה שנעשתה אז, והשטח בולט בהזנחתו ביישוב. זה שנים שמתקיימים ניסיונות לקדם בשכונה פרויקט התחדשות עירונית. בשנים האחרונות, החל מתקופת כהונתו של ראש המועצה הקודם, אורי דסטניק, דובר על כך יותר ויותר, ולפני למעלה משנה וחצי הודיעה המועצה בראשות פינקי זוארץ כי תוביל בעצמה את פרויקט ההתחדשות העירונית בשכונה. תקנות הממשלה החדשות אפשרו לה להחיש את התהליך.

בדוק גם

התיכון החקלאי ברנקו וייס (צילום: טליה שפירא)

"האם נעלמו 700 אלף שקלים מתיכון החקלאי?

  חברי מועצת פרדס חנה כרכור, רון לירם ומיכה מגידש הגישו לפני כחודש תלונה למחלקת …

בית הספר הלל צור צילום רן אליהו

החלון התנפץ, הילדים ניצלו בנס: שביתה בבית הספר הלל צור בנתניה בעקבות ליקויי בטיחות

כשני שליש מתלמידי בית הספר הלל צור בנתניה לא הגיעו ביום שני השבוע  ללימודים במחאה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *