בית / שרון / בנימינה / דרך הרגליים

דרך הרגליים

השנה נצעד ונרוץ ב"משעולי הנדיב" לציון 80 שנה לפטירתו של הברון בנימין אדמונד דה רוטשילד. לראשונה יתקיים כשלב המקדים לצעדה מרוץ בנימינה הראשון, מרוץ מקצועי ותחרותי, למרחקים של 10 ק"מ, 4 ק"מ ו-1 ק"מ. הריצה ברובה בשטח שטוח ובדרגת קושי בינונית, אך יש קטעים בהם השביל אינו חלק, אלא עם בליטות ושקעים. בצעדה יהיו שלושה מקצים עממיים: מסלול קצר (כ-4.6 ק"מ), מסלול בינוני (כ-7 ק"מ) ומסלול ארוך (כ-14.5 ק"מ).

תחנת הזינוק בגן יד לבנים (סמוך למועצה המקומית בנימינה-גבעת עדה). מסלולי הצעדה והריצה יעברו באתרי המורשת של בנימינה, בהם יימצאו מתנדבי העמותה לשימור בנימינה בתחנות הסברה והפעלה באמצעות חניכי תנועות הנוער: הצופים והנוער העובד והלומד. באתרים נציין את תרומתו של הנדיב הידוע למושבה בנימינה ולפיתוח סביבתה וכן יוצב מיצב אודות הברון רוטשילד ומשפחתו בגן שבעת המינים.

מדובר בצעדה עממית המתקיימת כל שנה, במשך יותר מחצי יובל שנים ומשתתפים בה תושבי בנימינה וכלל תושבי המדינה במטרה להכיר את המושבה וסביבתה, השדות הירוקים, הסביבה היפה ואתרי המורשת. מדובר בחוויה משפחתית וספורטיבית של צעידה וריצה בשטחים פתוחים ובנויים. במהלך היום יתקיים גם הפנינג למשפחות בגן "יד לבנים" שבמרכז המושבה.

המרוץ והצעדה פתוחים לכל הרצים מכל הארץ ומחויבים בהרשמה. בנימינה, ה', 17.4, החל מ-07:30, רישום חובה באתר

  חאן זרעוניה, בנימינה  צילום: ארכיון העמותה לשימור המושבה
חאן זרעוניה, בנימינה צילום: ארכיון העמותה לשימור המושבה

 

בדוק גם

מיכל נווה אור בפעולה (צילום: עוזי פורת)

"היום מוצאים דרך שבה הילד יהיה שותף בחיי הקהילה"

האביב מתקדם לקראת הקיץ, החופש הגדול מתקרב, ושנת הלימודים הבאה מבצבצת אחריו. נושא המוכנות לכיתה …

מירב ישראל צילום עצמי1

האח הגדול: "הניתוק של מירב מהילדים קשה לה"

מירב ישראל, בת 37 מנתניה נכנסה השבוע לבית האח הגדול. זה לא היה החלום הגדול …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *