יום שישי , ינואר 18 2019
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / הוכנס ספר תורה לאודי גולדווסר ואלדד רגב
מיקי גולדווסר עם השר יעקב נאמן
מיקי גולדווסר עם השר יעקב נאמן (צילום באדיבות ישיבת נהר דעה)

הוכנס ספר תורה לאודי גולדווסר ואלדד רגב

אירוע הכנסת ספר תורה, לעילוי נשמת החיילים אהוד גולדווסר מנהריה ואלדד רגב מקרית מוצקין,  נערך בשבוע שעבר בישיבת ההסדר "נהר דעה" בנהריה. שר המשפטים, יעקב נאמן, שהתארח באירוע אמר כי "האירוע המיוחד הזה מעיד כאלף עדים על ייחודה של ישיבת ההסדר נהריה ועל המפעל החשוב של ישיבות ההסדר".

כ-400 איש התכנסו בשבוע שעבר (ד') בטקס הכנסת ספר תורה להיכל ישיבת ההסדר "נהר דעה" בנהריה לע"נ החיילים אהוד גולדווסר ואלדד רגב הי"ד, במלאת 4 שנים להיוודע דבר מותם בשבי והביאם לקבר ישראל.

במעמד מרגש בהשתתפות בני המשפחות, הרבצ"ר רפי פרץ, הרב רונסקי ושר המשפטים יעקב נאמן, הוכנס ספר התורה הראשון לעילוי נשמותיהם של החטופים.

ראש הישיבה, אליהו בלום: " כשהגופות של החטופים חזרו רצינו לעשות משהו לזכרם. אודי גולדווסר הי"ד, הוא מנהריה במקור ולמעשה אודי הינו החלל היחידי בן-נהריה שנפל במלחמת לבנון השנייה. באופן טבעי בחורי הישיבה התחברו מאוד לסיפור ואנחנו השתדלנו לכל אורך השנים ללוות את המשפחות ולשמור על קשר עם משפחת גולדווסר ורגב".

מיקי גולדווסר עם השר יעקב נאמן
מיקי גולדווסר עם השר יעקב נאמן (צילום באדיבות ישיבת נהר דעה)

עוד הוסיף הרב בלום: " העיר הצפונית חטפה לא מעט במלחמה וכאשר הגופות חזרו לפני ארבע שנים, הרשנו צורך לעשות משהו. החלטנו לכתוב ספר תורה לעילוי נשמותיהם ולהכניסו לישיבתנו".

צבי רגב כותב אות בספר התורה
צבי רגב כותב אות בספר התורה (התמונה באדיבות ישיבת נהר דעה)

צבי רגב, אביו של אלדד הי"ד, התרגש מהמעמד וסיפר: "התרגשתי מאוד ואין בפי מילים לתאר את התחושות שעוברות בי מהמחשבה שאנשים זרים, שלא הכירו את בני ואת אודי, החליטו לארגן דבר כזה לבד וטיפלו בו מהתחלה ועד לסוף –ההכנה היפה והמכובדת הזאת".

שר המשפטים, יעקב נאמן, שהתארח באירוע אמר: "האירוע המיוחד הזה מעיד כאלף עדים על ייחודה של ישיבת ההסדר נהריה ועל המפעל החשוב של ישיבות ההסדר"

 

בדוק גם

הרב אליהו בלום

"באתי לכאן בשליחות"

לכבוד יום הכיפורים ולרגל 20 שנות קיומה של ישיבת ההסדר נהר דעה בנהריה, פגשנו את מי שעומד בראשה, הרב אליהו בלום. בראיון ל"צפון-1" הוא מדבר על חשיבות הגיוס, על החלום להקים בנהריה שכונה דתית, על הכאב שנשאר מימי ההתנתקות, "הגירוש" כלשונו ועל אחדות העם במבצע צוק איתן. תקשיבו לו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *