מבזקים
בית / שרון / חדשות שרון / תקציב עיריית נתניה: מעל 2 מליארד שקלים

תקציב עיריית נתניה: מעל 2 מליארד שקלים

הצעת התקציב הרגיל לשנת 2018 של עירית נתניה עומדת על כ- 1.587 מיליארד שקלים ומשקפת גידול של כ- 101 מיליון שקלים לעומת תקציב 2017. תקציב הפיתוח העירוני בתוספת תקציבי החברות העירוניות יעמוד על סך כולל של – 634 מליון שקלים. הצעת התקציב תובא לאישור מליאת המועצה ב- 13 בדצמבר 2017.

בשנת 2018, תבנה העיריה ותשלים בנייתם של עשרה בתי ספר יסודיים, ארבעה בתי ספר על יסודיים ו- 20 גני ילדים חדשים. כמו כן, יוקמו שתי מעליות חדשות לים, בחוף ארבע העונות ובחוף טיילת איילנד. השנה תפתח תחנת רחצה חדשה בחוף "בלו ביי" יוקמו אולמות ספורט ומגרשי קט רגל וכן יוקם פארק איינשטיין, המתוכנן על שטח של 50 דונם. השנה יושלם חיבור גשר האר"י לכביש החוף בעלות של כ- 80 מליון שקלים.

עירית נתניה (צילום: רותי ברמן)
עירית נתניה (צילום: רותי ברמן)

תקציב לחינוך: סייעת שניה

תקציב החינוך העומד על סכום של 575 מליון שקלים גדול ב- 28.3 מליון שקלים מתקציב 2017 ומהווה למעלה משליש מסך כלל התקציב העירוני. השנה החליטו בעיריה להגדיל את מימון ההיסעים בחינוך הרגיל ובחינוך המיוחד ולהפחית השתתפות הורים בהיסעים. כמו כן, הוגדל משמעותית תקצוב ניקיון בתי הספר היסודיים, תגבור יוזמות לנוער וצעירים, פיתוח והגדלה של פרויקט הזנה בחינוך מיוחד, הגדלת מימון מרכזים לגיל הרך, הרחבה בפעילות פרויקט שיעורי שחיה והעירייה הגדילה את המימון העירוני לסייעת שניה לגני הילדים בגילאי 3-4.

תקציב הפיתוח

תקציב העירייה לפיתוח לשנת 2018 עומד על 457 מליון שקלים והוא מורכב מהקצאות משרדי ממשלה, רשות מקרקעי ישראל, פיס, הלוואות וקרנות פיתוח..

העיריה תשקיע בפיתוח תשתיות, תחבורה ותיירות במרכז העיר, בחיבור גשר האר"י לכביש מספר 2, בהקמת שכונות חדשות ומתחמים חדשים כמו נת 556 ונת 545 א',שכונת בן ציון, המשך פיתוח מגרש ה"קופסא" ברח' החשמונאים, סלילת רחוב אברהמס, שיקום אזור התעשייה קריית אליעזר, פיתוח מתחם אנדריוס (פינוי בינוי), פיתוח כיכרות כבישים, מדרכות ותאורה בסך של כ- 55 מליון שקלים, חלקם לשדרוג רחובות ותיקים בעיר ובשכונות. כ- 34 מליון שקלים יושקעו בבניה ושיפוץ מבני ציבור, מתוכם כשישה מליון שקלים במימון עירוני, הכולל השקעות במרכזים הקהילתיים, מועדוני נוער, מעונות יום בשכונות. בנוסף, יושקעו תקציבים להנגשת מבני ציבור ובניית דיור ציבורי לקשיש במימון משרד הקליטה.

במסגרת הסכם הגג יושקעו במתחם המזבלה, נת' 620 כשלושה מליון שקלים בשכונת אגם א',ב',ג' כ- 30 מליון שקלים, שכונת עין התכלת 11.5 מליון שקלים ברחוב הרצל יושקעו כ- 18 מליון שקלים.

תאגיד "מי נתניה" ימשיך לשדרג את תשתיות המים והביוב ברחובות העיר, לפתח תשתיות במתחמים חדשים ולשדרוג קוי מאסף לביוב ותחנת שאיבה.

פעילות של כ- 15 מליון שקלים תעשה באמצעות קרן נתניה. מדובר בהקמת מרכז יום למזדקנים לבעלי צרכים מיוחדים, הרחבת גני לוטי רייך ובית גיא בקרית השרון, המשך מימון בגרויות בבתי הספר לשעות אחר הצהריים, המשך מימון לעולים צרפתים במשרד אגף הרווחה, פרויקטים נוספים ברחבי העיר וכן המשך מימון מלגות למוזיקה לעידוד אמנים צעירים בקונסרבטוריון.

בדוק גם

דניאל המרכז לבריאות השן

דניאל המרכז לבריאות השן: שיקום הפה תוך 48 שעות

נראה שעוד מתקופת הילדות רובנו לא ממש מתלהבים ללכת לטיפולי שיניים: החשש שהטיפול יכאב, שהרופא יחטט לנו בפה בכל מיני מכשירים, אולי יעיר לנו שאנחנו אוכלים יותר מידי מתוקים. היות וטיפולי שיניים הם לא מותרות אלא חובה, אנחנו גם יודעים שנצטרך לשלם עליהם סכומים שעלולים להיות יקרים. אבל יש בעפולה מקום אחד שמבטל את כל החששות: דניאל- המרכז לבריאות השן ומעבדת שיניים יגרום לכם לשנות את כל מה שחשבתם על טיפולי שיניים. מדובר במקום נעים, מזמין, המעניק מגוון רחב של טיפולי אסתטיקה וכירורגיה, שירות מצוין של בעלי מקצוע מהשורה הראשונה ואפשרויות תשלום נוחות

אליאס ראשנד. צילום: דורון גולן

משחק החיים

הילדות בלבנון, הגירוש, החיים החדשים מגיל 12 בישראל, הגזענות הקשה, ההחלטה לא לשרת בצה"ל, האכזבה, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *