בית / כללי / הפגנת מחאה נגד תוכנית הבניה בצפון נתניה

הפגנת מחאה נגד תוכנית הבניה בצפון נתניה

עשרות מתושבי חבצלת השרון, שושנת העמקים, אביחיל ועין התכלת הגיעו היום (רביעי) לישיבה של הועדה הלאומית לתכנון שהתקיימה בקרית הממשלה בתל אביב כדי למחות על התכנית לבנות אלפי יחידות דיור בשטחי חבצלת השרון ועין התכלת.

התושבים מחו על אופן הגשת התכניות החד צדדי, ללא שיתוף וללא התחשבות בצרכי היישובים, בתשתיות הקיימות, באוריינטציה המקומית ובאיכות הסביבה של כולם.

מדובר בתכנית להקמת 1100 יחידות דיור בתחום עין התכלת מהבלו ביי מזרחה. כמו כן קיימת תכנית לבניית 4600 יחידות דיור באדמות חבצלת השרון בסמיכות לעין התכלת.

ראש המועצה רני אידן: "בישיבה הובהר שהמועצה ביחד עם הישובים מתנגדים לתכנית תמ"ל 1010 שנמצאת לפני הפקדה ולתכנית חבצלת השרון מכיוון שהשטח הכלוא בין עין התכלת לחבצלת השרון בהן קיימת בניה צמודת קרקע בלבד אינו מתאים להקמת אלפי יחידות דיור מכל בחינה שהיא ובוודאי לא מבחינה סביבתית ותחבורתית. לשתי השכונות אין חיבור איכותי תחבורתי סביר למרכז נתניה כך שמדובר בשכונות שהן ייצור כלאיים שיבנו בצמידות לנתניה את במנותק ממנה.
"לכן, עמדתנו היא שיש לבצע הליך תכנוני חדש שמתחיל בבחינת דרכי הגישה, הסביבה, הרחובות, הפארקין וכלח מה שתכנית מסוג זה צריכה להכיל. רק לאחר מכן ניתן יהיה לבחון את כמות יח"ד האפשריות כדי להקים שכונה אטרקטיבית עם חיבור אמיתי לעיר נתניה".

 

 

הפגנת מחאה מול הותמל בתל אביב (צילום: חבצלת השרון)
הפגנת מחאה מול הותמל בתל אביב (צילום: חבצלת השרון)

בדוק גם

"הרחבתי את שעות קבלת הקהל במשרדי ואני משתדל להגיע לכולם". ויסברג (צילום: הילה אייזינגר)

מראשות המתנ"ס לראשות המועצה

כנראה שגם בחלומותיו השאפתניים ביותר, איתי ויסברג לא תיאר לעצמו שבשנים הקרובות ירוץ לראשות מועצת בנימינה גבעת עדה וגם יזכה. אבל החיים זה מה שקורה בזמן שבן אדם עסוק בלתכנן תוכניות, ומותו הפתאומי של פינקי זוארץ טרף את הקלפים. רגע לפני כניסת השנה החדשה, ויסברג מסכם 72 ימים בתפקיד ומסמן מטרות לשנים הבאות כנראה שגם בחלומותיו השאפתניים ביותר, איתי ויסברג לא תיאר לעצמו שבשנים הקרובות ירוץ לראשות מועצת בנימינה גבעת עדה וגם יזכה. אבל החיים זה מה שקורה בזמן שבן אדם עסוק בלתכנן תוכניות, ומותו הפתאומי של פינקי זוארץ טרף את הקלפים. רגע לפני כניסת השנה החדשה, ויסברג מסכם 72 ימים בתפקיד ומסמן מטרות לשנים הבאות

מטפלים בפצועה לפני הפינוי במסוק (צילום מד"א)

תלמיד המתנדב במד"א הציל מורה שהתמוטט בבית הספר

מורה בן 60, התמוטט במוסד חינוכי באזור השרון. מתנדב נוער מד"א הלומד בבית הספר החל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *