המפעלים במפרץ חיפה ן "אין להשוות בין האסון בביירות לבין מצב המפעלים"

עובדי בזן: "דוחים מכל וכל את הניסיון להשוות בין האסון בביירות לבין מצב המפעלים במפרץ חיפה"

יועץ איכות סביבה: "מדובר בהשוואה משוללת כל יסוד בין אחסון לא מפוקח של 2750 טון של חומר נפץ בלבנון לבין מפעלים במפרץ חיפה המאחסנים דלקים וחומרי גלם אחרים תחת פיקוח מחמיר"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיפור באיכות האוויר במפרץ חיפה | צילום: חדר מצב ארצי
שיפור באיכות האוויר במפרץ חיפה | צילום: חדר מצב ארצי

הקולות, שנשמעו ביממה האחרונה המשווים את האסון בביירות למצב המפעלים במפרץ חיפה, עוררו את זעמם של עובדי בזן.

יו"ר ועד עובדי בזן חנן סונטג ויו"ר מועצת עובדי בזן דורון ניסן מסרו: "אנו דוחים מכל וכל את הניסיון להשוות בין האסון בביירות לבין מצב המפעלים במפרץ חיפה שעומדים בכללים והתקנים של בטיחות ואיכות הסביבה כפי שנקבעים על ידי המדינה ועובדים כיום בהתאם לתקנים המחמירים ביותר במערב אירופה. הושקעו בהם סכומי עתק בכל הקשור לבטיחות, זיהום הסביבה והפליטות מהמפעלים".

ליאור שמואלי, יועץ איכות סביבה מוביל בתחומו: "מדובר בהשוואה משוללת כל יסוד בין אחסון לא מפוקח של 2750 טון של חומר נפץ (אמוניום ניטרט הוא חומר נפץ) בלבנון לבין מפעלים במפרץ חיפה המאחסנים דלקים וחומרי גלם אחרים תחת פיקוח ותקני בטיחות מהמחמירים ביותר בעולם, עם היתרי רעלים, סקרי סיכונים ורגולציה אירופית.

"חשוב להבין שכמעט בכל עיר נמל בעולם (ברצלונה, רוטרדם, המבורג) יש מכלי דלקים ומפעלים כימיקלים, כי זה חלק בלתי נפרד מאורח החיים המודרניים. כל משק מתקדם וגם המשק הישראלי חייב חומרי גלם כאלה ואחרים (אמוניה הכרחית בכל בית קירור) וכל כלי הרכב (גם רכב היברידי ואפילו רכב חשמלי) צורכים דלק. אנו קוראים לכל מקבלי ההחלטות לא להיגרר להשוואה שכזאת כי מדובר בדמגוגיה זולה והונאת הציבור".

אתמול אמרה השרה להגנת הסביבה גילה גמליאל: "לאור האירוע שהתרחש בנמל ביירות בלבנון – אסור להפקיר את מפרץ חיפה. אירוע כמו זה שאירע בביירות, של פגיעה בחומרים מסוכנים, בהחלט מטריד אותי. מאז כניסתי לתפקיד אני זועקת את סוגיית מפרץ חיפה.

"כדי למנוע אסון כתוצאה מכמויות החומרים המסוכנים במפרץ, אני מובילה בימים אלה את תוכנית פינוי המפעלים ממפרץ חיפה, כולל אלה המשלבים חומרים מסוכנים. הרכבת כבר יצאה לדרך. המפעלים בחיפה ייסגרו ושטח המתחם הפטרוכימי יטוהר. בתוך עשור נהפוך את מפרץ חיפה ממוקד סיכון לאזור עם תעשיות ירוקות וחדשניות".

חדשות נוספות

בקרו אותנו גם בפייסבוק: הד הקריות

אהבתם? שתפו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

אולי גם יעניין אותך

תגובה אחת

  1. ברור שהעובדים ילחמו קשה על מקום פרנסתם. העובדים וההנהלה יעשו ככל יכולתם, כמו בכל מפעל שעוסק בחומרים כימיים ו/או מסוכנים, שמקום העבודה שלהם ימשיך להתנהל, ללא הפרעה, באזור מפרץ חיפה.
    הנ"ל מפרסמים מיידעים שונים, בעיתונות, ברשתות החברתיות, כדי לייצר מצגת של מפעל ידידותי לחלוטין לסביבה ושמקרים תאונתים כאלה ואחרים, לא רלבנטיים ביחס אליהם "ושהם חסינים" מאירוע תאונתי במפעלים שלהם, כי השקיעו ונקטו בכל האמצעים הבטיחותיים.
    משמע יש להם ביטחון מוחלט שאצלם זה לא יקרה, אבל אם זה כן יקרה שהשם ירחם על כולנו. לכאורה, נראה שפחות מעניין אותם שהמפעלים שלהם מאוימים במסרים מאיימים של פגיעה ביטחונית קטלנית שנאמרים באופן גלוי בתקשורת, החשש מפגיעה ישירה של חיזבאללה, במטחי טילים-מדויקים הוא מציאותי ועדיין אף מדינה בעולם שיכולה למנוע לחלוטין פגיעות מנפילות כמויות אדירות כאלה של טילים, כי אף מדינה בעולם עדיין לא עמדה במצב נוראי כזה ועדיין אין שום אמצעי שיבטיח לתושבי המדינה שלנו, הגנה מלאה מטילים.
    לכאורה, העובדים פחות מתייחסים לכך שמדינת ישראל היא לא מדינה אירופאית ושהעיר חיפה זה לא אמסטרדם ושצפונית לנו יש לאויב 200,000 טילים, שחלקם מדויקים ומכווני מטרה לאזור מפרץ חיפה (לפי ההצהרות של נסראללה).פגיעה במפעלים האלה תגרום לאסון בקנה מידה המוני ולאומי ויתרה על כן, יש אצלנו ובעולם מגפת קורונה כשאנחנו כל יום חוששים שבתי החולים בישראל עומדים בפני קריסה ולפיכך ולאור הנ"ל, לדעתי, כל אדם שרואה את הנתונים צריך לדרוש ולא להתחשב ולהתייחס להודעות והלחצים שמפעילים וועדי העובדים וההנהלות בנוגע להעברת המפעלים: בז"ן, כרמל אולפינים ועוד….. ממפרץ חיפה, בהקדם האפשרי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שיתוף ברשתות החברתיות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram