יום רביעי , מרץ 27 2019
בית / הד הקריות / "בקדנציה הבאה נאשר הקמת בית חולים בקרית אתא"
יובל שטייניץ
יובל שטייניץ (באדיבות כנסת ישראל)

"בקדנציה הבאה נאשר הקמת בית חולים בקרית אתא"

שר האוצר, ד"ר יובל שטייניץ נפגש ביום שלישי עם ראש עיריית קרית אתא, יעקב פרץ ובמהלך הפגישה אמר, כי במהלך הקדנציה הבאה יאשר הקמת בית חולים בקרית אתא.

יובל שטייניץ
יובל שטייניץ (באדיבות כנסת ישראל)

זה כ- 15 שנה מנהל יעקב פרץ, מאבק להקמת בית חולים בקריות. בתוכנית המתאר המנדטורית של אזור המפרץ שוריינה משבצת קרקע בת ארבעה דונמים בקרית אתא, לטובת הקמת בית החולים. מאחר שהתוכנית לא הייתה יכולה לצאת במתכונת שכזו, פעל פרץ, אצל שר הבריאות דאז, יהושע מצא להחלפת משבצת הקרקע בעתודת קרקע בגבעותיה המזרחיות של קרית אתא, סמוך מוסד גלעם, שאושרה על ידי משרד הבריאות לטובת הקמת בית חולים.

בראיון ל"הד הקריות" בתחילת שנת 2012 אמר פרץ בהתייחסו לפרויקט בית החולים: "הצבנו יעד לאור הצורך האדיר שקיים בשירותים רפואיים באזור כבר 15 שנים. קמתי ואמרתי שבקריות יקום בית חולים ועשיתי את כל המאמצים כדי להכין תכנית ולהטמיע אותה בכל גורמי התכנון, בעיקר אצל הגורם העיקרי, משרד הבריאות. משנת 1996 שקדנו על תכנית להקמת בית חולים בקרית אתא לטובת כל האזור ומשרד הבריאות אישר את התכנית. התכנית תוכננה מתוך חשיבה עתידית והתכנית גובשה כתכנית מנחה של כל מחוז צפון. תכנית המתאר תמ"מ 6 אושרה, עם בית החולים בתוכה, בתחילת שנות האלפיים".

כתוצאה מהמאבק הציבורי שניהל פרץ לטובת העניין, הוגשה הצעת חוק בכנסת להקמת בית חולים בקרית אתא. ההצעה עברה בקריאה ראשונה אולם הוקפאה מטעמי תקציב ממשלתיים. מאז פועל פרץ בקרב צמרת הממשלה לאישור הקמת בית החולים בקרית אתא בעתודת הקרקע שהוכשרה לטובת הפרויקט ואשר אושרה במשרד הבריאות ונמצאת באישור בגופי התכנון הסטטוטוריים.

הכתבה המלאה ביום שישי בעיתון הד הקריות

בדוק גם

לנה (ג'וי ריגר) היא נערה בת 16 שכל מה שהיא רוצה זה לברוח לתל אביב ולהתחיל לחיות (צילום: דמיאן דופרן)

הבתולה של קרית ים: עכשיו הסרט

בקיץ 2009 כיכבה קרית ים בכותרות של התקשורת העולמית. היה זה לאחר שדובר העירייה הוציא הודעה לעיתונות, כי דייגים בחוף הצפוני ראו בתולת ים וכי העירייה מציעה פרס של מיליון דולר למי שיביא תיעוד שלה. הבתולה, מיותר לציין, מעולם לא נמצאה * בשבוע שעבר, כמעט 10 שנים אחרי, יצא לאקרנים הסרט "אין בתולות בקריות", המבוסס על האגדה האורבנית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *