יום שבת , אפריל 20 2019
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / אחרי ניסיון ההתנקשות: לנקרי הופיע בעצרת יום הזכרון
ראש עיריית עכו שמעון לנקרי בטקס יום הזכרון לחללי מערכות ישראל
ראש עיריית עכו שמעון לנקרי בטקס יום הזכרון לחללי מערכות ישראל (צילום: דוברות עיריית עכו)

אחרי ניסיון ההתנקשות: לנקרי הופיע בעצרת יום הזכרון

ח"כ שאול מופז
ח"כ שאול מופז (צילום: דוברות עיריית עכו)

עצרת הזיכרון לחללי מערכות ישראל בעכו נערכה אמש (א') במעמד רב העיר הרב יוסף ישר, יו"ר סניף יד לבנים בעכו, אסתר יפה,
ראש עיריית עכו שמעון לנקרי, שהופיע לראשונה מול קהל רב לאחר ניסיון ההתקשות בו לפני ארבעה שבועות, סגן ראש העיר ומ"מ זאב נוימן, סגן ראש העיר רפי לוזון, חברי מועצת העיר, רא"ל במיל' ח"כ שאול מופז, מפקד תחנת עכו סנ"צ ויקטור בוסקילה, משפחות שכולות ותושבים רבים. העצרת נפתחה בטקס הנחת זרים באנדרטה לזכר פורצי עכו ברחוב בן עמי ומשם בתהלוכת זרים לכיוון רחבת העירייה. את הטקס ליווה בקטעי שירה הזמר אבי טולדנו.

ראש עיריית עכו שמעון לנקרי בטקס יום הזכרון לחללי מערכות ישראל
נמשיך להתפלל. לנקרי בטקס יום הזכרון לחללי מערכות ישראל (צילום: דוברות עיריית עכו)

לנקרי שנפגש לראשונה עם הציבור מאז פציעתו נשא נאום ואמר: "הצפירה שזה עתה נשמעה ברחבי הארץ כולה עודנה מהדהדת באוזנינו ועודנה מרטיטה את ליבנו, ואנו נדרשים לעמוד איתן, להישיר מבט ולשאת דברים, לזכרם של 25,578 הנופלים. שוב אנחנו כאן, קהל אחד, קהילה אחת שבה הנפקדים הם הנוכחים המשמעותיים".

לנקרי פנה למשפחות השכולות כשהוא נרגש ואמר: "משפחות שכולות יקרות, מדינת ישראל חבה לכם חוב עצום, חוב שנדמה שלעולם לא תוכל למחוק, מחיר החיים של יקירכם. הערב, על אף ולמרות הקשיים האישיים המלווים אותי לצערי מזה מספר שבועות, הרגשתי צורך עז להתייצב בפניכם מתוך כבוד והערכה לגבורתם של הנופלים בני העיר, בזכותם אנחנו כאן, וכמובן לכם המשפחות השכולות. אנו נמשיך ונתמוך בכם ככל שיידרש, נמשיך להתפלל ולקוות כי מותם טרם עת של יקירכם לא היה לשווא".

בדוק גם

דר סלמן זרקא, צילום המרכז הרפואי זיו

ד"ר סלמן זרקא מנהל המרכז הרפואי זיו בצפת ידליק משואה בערב יום העצמאות

שרת התרבות והספורט ויו"ר ועדת סמלים וטקסים, הודיעה לד"ר זרקא, כי היא שמחה לאשר את המלצת הוועדה לבחירת מדליקי המשואות ליום העצמאות, אשר בחרה בו להדליק את אחת המשואות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *