יום שישי , אפריל 26 2019
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / שביתה כללית בבית חולים נהריה
שביתה בבית חולים נהריה (צילום ארכיון)
שביתה בבית חולים נהריה בחודש פברואר 2012 (צילום: אדריאן הרבשטיין)

שביתה כללית בבית חולים נהריה

אחיות בית החולים נהריה וכלל העובדים שובתים מהבוקר (שני) בכל המחלקות. בית החולים עובד במתכונת חירום. שביתת האחיות מתייחסת לאי קיום הסכמי השכר בין משרד האוצר להסתדרות. הסכמי השכר נחתמו בחודש מרץ השנה  ולפני מספר חודשים אמור היה להיחתם הסכם רשמי, שככל נראה נדחה בעקבות הבחירות הקרבות לממשלה. תוקפו של הסכם השכר פג בחודש ינואר ואחיות בתי החולים בכל הארץ, מהן אלף במספר בבית חולים נהריה, יישארו לא הסכם שכר.

לאחר שנותרו ללא מענה, הכריזו על שביתה כללית שמגובה על ידי הנהלת בית החולים וועד העובדים. סגן יו"ר וועד העובדים, אורן קדוש: "המצב בבתי החולים בארץ הוא קטסטרופלי, אין מספיק אחיות. בבית חולים נהריה יש מחסור של 60 אחיות. זה מקצוע שצריך להיות בעדיפות לאומית, אבל האחיות עובדות בלחצים רבים, עומסים כבדים ללא חופשים, חגים ושבתות, במצב חירום ושגרה.

"פתחנו בשביתה כללית, אנחנו עובדים במתכונת שבת, חדרי ניתוח לא עובדים למעט מקרים דחופים. הועד תומך במאבק האחיות, זה מאבק חשוב על עתיד המקצוע. המקצוע צריך להיות אטרקטיבי כדי שיהיה דור המשך. מה שקורה היום, אנו רואים זליגה של אחיות לסקטור הפרטי, הן לא נשארות במערכת".

שביתה בבית חולים נהריה  (צילום ארכיון)
שביתה בבית חולים נהריה בחודש פברואר 2012 (צילום: אדריאן הרבשטיין)

בדוק גם

צביקה גנדלמן. צילום: קרן אידלזון

בשל הסכסוך עם הוועד: העירייה שכרה עובדים חיצוניים לקיום חגיגות פורים

ועד העובדים איים למנוע את עבודת עובדי העירייה בחג, וראש העיר הורה לשכור קבלנים חיצוניים לחגיגות פורים. בהמשך, הורה הוועד לעובדים לא להגיע לעבודה בחג

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *