יום שבת , ינואר 19 2019
בית / שרון / חדשות שרון / פרדס חנה: שריפה פרצה בבית התמחוי אור הפרדס
בית התמחוי אור הפרדס
נשרף כליל. בית התמחוי אור הפרדס (צילום: נירית שפאץ)

פרדס חנה: שריפה פרצה בבית התמחוי אור הפרדס

שריפה פרצה בשבת בבוקר בבית התמחוי אור הפרדס בפרדס חנה. שכנה שגרה ממול למבנה, הבחינה בשריפה  והזעיקה את כוחות הכיבוי. אינה גבאי, מפעילת את בית התמחוי, הגיעה למקום ונוכחה במימדי ההרס. חצר בית התמחוי נשרפה, והאש והעשן שחדרו למבנה הרסו שני מקררים גדולים שבהם נשמרים מצרכי מזון והוציאו אותם מכלל שימוש. גם רשת החשמל במקום יצאה מכלל משימוש ובלוני הגז. מצרכי המזון שבמחסן – חבילות לפסח שעוד לא חולקו, ירקות ועוד  התקלקלו  בשל האש החמה. המקום נותר מפויח.

בית התמחוי אור הפרדס
נשרף כליל. בית התמחוי אור הפרדס (צילום: נירית שפאץ)

אחת השכנות:  "בשבת ב-7:10 בבוקר ראיתי דמות קטנה נמלטת מהמקום. אני חושבת שזה היה ילד בגיל 12 או 13, שהצית משטחים שנערמו לפני כן על בלוני הגז, וראיתי את רגליו נמלטות בפרוזדור חיצוני, בין המספרה והמאפייה. לא ראיתי את פניו. פרצה אש גדולה, מאוד, להבות גדולות ממש ליד בלוני הגז. לדעתי, כדי לערום כך משטחים דרוש כוח פיזי, וכדי שיפרצו להבות במימדים כאלה דרוש נוזל הצתה. נבהלתי מאוד והתקשרתי מיד למכבי האש, והם הגיעו תוך 10-15 דקות".

בית התמחוי אור הפרדס (צילום: נירית שפאץ)
מאות משפחות נותרו ללא סלי מזון. גבאי בבית התמחוי (צילום: נירית שפאץ)

גבאי: "הספקנו לחלק 160 חבילות מזון לפסח ביום חמישי. 70 חבילות שהיו במקום ועדיין לא חולקו נפגעו בשריפה, ואין לנו מה לחלק עכשיו לאנשים שעדיין לא קיבלו חבילות. יש אנשים שיישארו בלי מזון לקראת החג", מספרת גבאי.

בית התמחוי לפעול ללא חשמל, מטבח ומקררים. מפעילי בית התמחוי פנו לתושבים: "מי שיש ביכולתו לעזור, אנו מבקשים שיעזור לנו בידע, בציוד ובעזרה בניקיון המקום והכנתו לחידוש הפעילות. בית התמחוי משרת אוכלוסיה של אנשים הזקוקים לו".

תגובת מכבי האש: "מהנתונים בשטח התעורר חשד לפלילים, בשל ערימת פסולת שהוצמדה לבלוני גז, ומשטחי עץ שנמצאו במקום, ולדברי הבעלים לא היו שם קודם. הנתונים הועברו למשטרה לחקירה".

מהמשטרה נמסר: "נבדק החשד להצתה. טרם התקבל דו"ח המאשר חשד זה".

 

 

בדוק גם

השריפה בכפר קרע. צילום: משטרת ישראל

פעוטות פונו מגן ילדים בגלל שריפה

המשטרה פינתה היום (ב') במהלך הבוקר עשרות פעוטות מגן ילדים בכפר קרע בעקבות שריפה המתחוללת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *