יום חמישי , ינואר 17 2019
בית / שרון / נתניה / "המוזיקה היא העיניים שלי"
בן וגל כהן (צילום: רותי ברמן)
בן וגל כהן (צילום: רותי ברמן)

"המוזיקה היא העיניים שלי"

בשבוע שעבר עלה המופע "אב ובנו – דיאלוג" באשכול הפיס בבית הספר אלדד בפני תלמידי שכבות ט' ו~י'. האב הוא מוזיקאי ומשורר והבן מוזיקאי כבד ראייה, שניהם תושבי נתניה. במופע שר האב שירים שכתב והלחין וסיפר סיפורים הנוגעים בחיים של הורים וילדים ועל ההתמודדות עם מגבלות כמו עיוורון. השניים ריתקו את התלמידים, ובסוף המופע נשאלו שאלו ולא מעט תלמידים לקחו איתם תובנות לחיים. נעה קרן, תלמידת השכבה, סיכמה: "המופע היה מהמם.

השירים היו ממש יפים: המילים, הלחן, השירה והנגינה של בן וגל. הם בני אדם טובים והמסר שהם מעבירים נוגע ללב ומרגש. דיאלוג מתחיל מנקודת התחלה קטנה והוא חשוב לנו כבני נוער".

נשארה המתנה
בן כהן מנגן על פסנתר, כותב שירים ומלחין, ויש לו הרכב שאיתו הוא מופיע. בימים אלו הוא מקליט אלבום. התמזל מזלו ואהבתו היא גם פרנסתו, אבל יש גם אתגרים לא פשוטים. בנו, גל, בן 20, הוא כבד ראייה כתוצאה ממחלה שממנה הוא סובל ועלולה לגרום לו לעיוורון תוך מספר שנים. למרות מצבו הבריאותי, גל מלווה את אביו על גיטרה חשמלית במופעים המשותפים.

"כל דבר שאנחנו מקבלים או נולדים איתו, הוא סוג של מתנה. ההחלטה להתייחס לנכות ולשוני כמשהו טבעי ולהקרין זאת לסביבה, היא הדרך שלנו. גם העיוורון הוא סוג של מתנה. גל אומר שהמוזיקה היא הראייה שלו והיא תנצח. מאז שגל נולד אני מנהל איתו דיאלוג בחשכה

בן וגל כהן (צילום: רותי ברמן)
בן וגל כהן (צילום: רותי ברמן)

, אבל עם הרבה אור", אומר בן ומוסיף: "לפעמים דיאלוג בחשכה הוא דיאלוג שרואים בו יותר ממה שנדמה. ובכלל, דיאלוג מתחיל בנקודת התחלה קטנה, לפעמים אנחנו אוספים איתנו נקודה ועוד נקודה. לפעמים אנחנו נשארים לבד, לפעמים מצטברות עוד נקודות עד שנוצר קו. נקודות של אהבה, של שכחה, של אכזבה, אבל אלה קושרים אותנו ומקשרים בינינו".

עברו לכתבה המורחבת ב"חדשות נתניה"

בדוק גם

חוגגים חנה לסלאו ובן כהן (צילום: פרטי)

חיבוק כפול מכפולה

החברים של בן כהן הרימו לו מסיבת יומולדת מעוטרת בסלבס... גם ברברה רוצה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *