בית / שרון / חדרה / חדרה: העירייה הרסה תוספת בנייה לא חוקית של קיוסק

חדרה: העירייה הרסה תוספת בנייה לא חוקית של קיוסק

בפעולה משולבת של השיטור העירוני, מחלקת הפיקוח על הבנייה ורישוי עסקים, נהרסה השבוע תוספת בנייה לעסק מקומי, אשר נבנתה שלא כחוק. לחדשות חדרה נודע כי בשבועות הקרובים עומדים להרוס בחדרה כעשרה מבנים נוספים שהוקמו שלא כחוק, רובם משמשים לעסקים שפועלים ללא רישיון.במהלך סיור שגרתי של השיטור העירוני באחד מלילות שישי הבחין צוות השיטור בפעולת ריתוך שבוצעה במבנה בשעות הלילה. הפעולה עוררה את חשדם של אנשי השיטור, אשר עצרו לבדוק מה פשרה, וגילו כי מדובר בעבודות בנייה להרחבת עסק מקומי, שככל נראה התבצעו בלילות.

בדיקה של מחלקת הפיקוח על הבנייה ורישוי עסקים העלתה כי התוספת נבנתה ללא היתר, ולכן הוצא לבעלים צו מנהלי שנתן להם אורכה של 30 יום לפרק את המבנה הלא חוקי או להתחיל בהליכים להסדרתו. למרות הצו המנהלי והאורכה שניתנה לא פורק המבנה, ולכן הוא נהרס השבוע. מהעירייה נמסר, כי מדובר במבנה קיים של קיוסק אשר עם הזמן הוגדל והורחב באמצעות תוספות שונות. בביצוע ההריסה פורקו רק תוספות הבנייה הבלתי חוקיות, ואילו המבנה הוותיק נותר על כנו.

הריסת מבנה לא חוקי חדרה
הריסת מבנה לא חוקי. צילום: דוברות עיריית חדרה

ביצוע ההריסה ממשיך את המדיניות של אכיפת החוק והסדר שנוקטת העירייה, אשר הוציאה לפועל במהלך השנה החולפת צווי הריסה נגד מבנים ועסקים שפעלו ללא היתר, זאת אחרי שנים בהן התושבים טענו לאי סדר מוחלט ברחובות העיר, התעלמות מצווי בית משפט ומדיניות של "איש הישר בעיניו יעשה" שהולידה תסכול רב בקרבם. בעירייה מדגישים כי לא יאפשרו בנייה לא חוקית או פעילות אחרת ללא ההיתרים הדרושים, וכי העירייה תמשיך לפעול להשבת החוק והסדר הציבורי לרחובות.
כתב: אסף בכור 

בדוק גם

מארק פיסחוב צילום פרטי

בית המשפט דחה בקשה להגשת תביעה ייצוגית נגד עיריית חדרה

בית המשפט המחוזי בחיפה מחק בקשה שהגיש תושב העיר לאישור תביעה ייצוגית נגד העירייה, ואף …

משרד רישוי חדש נחנך צילום עצמי

נפתח משרד רישוי חדש בנתניה

אחרי שנים ללא תנאים, היום (שלישי)  נחנך במעמד ממלא מקום ראש העירייה אלי דלל , …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *