בית / קריות / חדשות קריות / "קרית חיים לא תהיה קרית מוות"

"קרית חיים לא תהיה קרית מוות"

קרית חיים לא תהיה קרית מוות
ועד קרית חיים מתעורר

את צעדת המחאה שתתקיים היום (ראשון) בשעה 18:00  בשדרות דגניה בקרית חיים, יובילו תושבי הקרייה, חברי ועד קרית חיים יחד עם הקואליציה לבריאות הציבור ותושבים מישובים מעוטף מפרץ חיפה והאזור. מטרת המפגינים היא לזרז את הרשויות לטפל בזיהום התעשייתי שפוגע בבריאותם כבר עשרות שנים.

ועד קרית חיים דורש מהרשויות השונות להפסיק לאלתר את ההתקוטטיות ביניהן וחילופי ההאשמות ולקחת אחריות על חיי התושבים. "לא ייתכן שמשרדי הבריאות, הגנת הסביבה ועיריית חיפה ימשיכו להתעסק בהטחת האשמות בזמן שתושבים ממשיכים לחלות ולמות", טוען חבר ועד קרית חיים והממונה מטעמו על תחום איכות הסביבה מוטי בליצבלאו, "מספיק עם הדיבורים, הגיע הזמן למעשים".

לדברי בליצבלאו, רק איחוד כוחות של כל התושבים והארגונים יאפשר להשפיע על הרשויות לשמור על בריאות התושבים ולעצור את ההרחבה של התעשייה המזהמת. "לא ניתן שקרית חיים תהיה קרית מוות", מוסיף בליצבלאו שבשבוע שעבר דרש מהרשויות לפנות תלמידי בתי הספר "דגניה" ו"רגבים" ממקומם בשדרות דגניה ואת תושבי הרחוב בצד הדרומי שלו מבניינים 5-73, צמוד לחוות מיכלי הדלק בקרית חיים.

משרד הבריאות קבע בעבר כי אזרחים שמתגוררים כ- 200 מטר בקרבת חוות מכלי הדלק בקרית חיים נצפתה עלייה של פי 4.73 בתחלואת מחלות הסרטן עד 65 ומעל 65 פי 17.7 . כמו כן במחלות נשימתיות: בגילאי 7-14, הכמות פי 2.5 מהממוצע הארצי.

בדוק גם

אלי כהן, הרב שי פרי ושלומי קדוש. צילום: רגעים רונן לוי

סיעת "משנים כיוון" בקרית ים פתחה את מסע הבחירות למועצת העיר

מטה הבחירות של סיעת "משנים כיוון" נפתח  בשבוע שעבר בקרית ים, בקביעת מזוזה על ידי …

התראה לפני דוח, הנגרר של רוח חדשה במוצקין. צילום: רוח חדשה במוצקין

ברוח חדשה במוצקין טוענים להתנכלויות מצד העירייה

חברי תנועת רוח חדשה במוצקין טוענים שהעירייה מתנכלת להם בכוונה על מנת לפגוע במסע הבחירות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *