בית / קריות / ספורט קריות / ריקודים סלוניים: הישג ענק לנטלי דריקר ופרנצ'סקו פריס

ריקודים סלוניים: הישג ענק לנטלי דריקר ופרנצ'סקו פריס

לפני שבועיים רשמו צמד הרקדנים הסלוניים של ישראל, נטלי דריקר ופרנצ'סקו פריס הישג מצוין, חסר תקדים בענף, כשהגיעו למקום העשירי באליפות העולם לריקודים סלוניים שהתקיימה בעיר סאנו דל גרפה בצפון איטליה. הצמד המוכשר מהקריות רשם בכך הופעת בכורה מצוינת באליפות העולם הראשונה שלהם אי פעם בתור מקצוענים. בקיץ האחרון זכו השניים במפתיע במקום הראשון באליפות גרמניה, תחרות שהייתה הראשונה שלהם כמקצוענים אחרי שנים שרקדו כחובבנים. למרות זאת זוג הרקדנים המלכותי נשאר צנוע. השניים שואפים כל הזמן להרבה יותר בעולם הריקודים המקצועני.

עיתון "הד הקריות" מלווה את הקריירה של הזוג לאורך כל הדרך, כמו גם את שאר הרקדנים מבית הספר המצוין לריקודים סלוניים בניהולה והדרכתה של פאני רוייזמן. נעים להיווכח שיש בקריות ספורטאים מענפי ספורט לא כל כך ידועים ופחות פופולריים שנמצאים גבוה מאוד בדרוג העולמי, בעוד הכדורגל והכדורסל, הפופולריים מאוד, לא כל כך מצליחים, בלשון המעטה.

הדרוג הכי גבוה של זוג ישראלי בענף זה. נטלי דריקר ופרנצ'סקו פריס ( צילום: פבל פרוסטוב)

נטלי, ברכות על ההישג. כמה זוגות רקדנים השתתפו באליפות?

"היו שם מעל 40 זוגות מרחבי העולם". ספרי קצת על החוויה שהייתה לכם באליפות העולם הראשונה שלכם כמקצוענים,

התרגשתם במיוחד?

"כבר התחרינו מספר פעמים בתחרויות של מקצוענים, אבל זו הייתה אליפות העולם הראשונה שלנו כמקצוענים, שזו התחרות החשובה והגדולה מכולם ולכן זה היה מרגש מאוד".

מבחינת ההגעה למקום העשירי, מדובר בקפיצת מדרגה בשבילכם?

"זו קודם כל קפיצת מדרגה למדינה כי אף פעם לישראל לא היו נציגים בחצי גמר אליפות העולם. בשבילנו אישית אני לא יודעת אם אפשר לקרוא לזה קפיצת מדרגה משמעותית כי פריס כבר היה פעמיים סגן אלוף העולם לפני שהוא הפך לבן הזוג שלי, ככה שיש תחושה טובה אבל מבחינתנו אישית קשה להגדיר את זה קפיצה משמעותית. אם היינו מגיעים למקום ראשון היה אפשר לקרוא לזה קפיצת מדרגה. כרגע זה יותר כמו צעדים קטנים קדימה כשהמטרה היא להתקדם מחצי הגמר שהגענו עכשיו ובפעם הבאה להגיע גם לגמר".

המקום העשירי באליפות העולם קידם אתכם בדרוג העולמי?

"אני חושבת שכן. לכל תחרות כזו יש ניקוד שהמתחרים מקבלים בהתאם להישג שלהם שנרשם בדירוג העולמי של הזוג. נכון לעכשיו עוד לא ראינו מה הדרוג החדש שלנו אבל אני מאמינה שהתקדמנו".

 

בדוק גם

איך כץ חשב בכלל לוותר עליו? ארנסטס שטקוס צילום: אדריאן הרבשטין

עדיין איתנו

השבוע שעבר, שהחל בזכייה בתואר אלוף האלופים והסתיים בניצחון באיסלנד, הוכיח שהפועל חיפה של העונה שעברה עדיין איתנו. הקסם נמשך. החבורה של ניר קלינגר שוב השיגה בדיוק את התוצאות אותן הייתה צריכה, שוב הוכיחה אופי יוצא דופן, שוב הוציאה מעצמה את המקסימום בתנאים קשים.

שתי נפילות של המועדון. מימין: אייל גולסה ועידן ורד (צילום: אדריאן הרבשטיין)

כדורגל: צניחת השער הירוק

אז קודם נשחרר צפירת הרגעה, אין שינוי בשער הדולר, גם לא בירוקים שיענקל'ה שחר משקיע במכבי חיפה. הצניחה מתבטאת בתנודות השחקנים בשבע השנים האחרונות, פועל יוצא מכך, ההישגים של הקבוצה בשנים הללו. אופיר לוי מנסה להבין למה מכבי חיפה מתנהלת מול שחקנים בכירים בצורה כל כך הזויה ולא מצליח, אתם הצלחתם להבין?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *