בית / קריות / ספורט קריות / ריקודים סלוניים: הישג ענק לנטלי דריקר ופרנצ'סקו פריס

ריקודים סלוניים: הישג ענק לנטלי דריקר ופרנצ'סקו פריס

לפני שבועיים רשמו צמד הרקדנים הסלוניים של ישראל, נטלי דריקר ופרנצ'סקו פריס הישג מצוין, חסר תקדים בענף, כשהגיעו למקום העשירי באליפות העולם לריקודים סלוניים שהתקיימה בעיר סאנו דל גרפה בצפון איטליה. הצמד המוכשר מהקריות רשם בכך הופעת בכורה מצוינת באליפות העולם הראשונה שלהם אי פעם בתור מקצוענים. בקיץ האחרון זכו השניים במפתיע במקום הראשון באליפות גרמניה, תחרות שהייתה הראשונה שלהם כמקצוענים אחרי שנים שרקדו כחובבנים. למרות זאת זוג הרקדנים המלכותי נשאר צנוע. השניים שואפים כל הזמן להרבה יותר בעולם הריקודים המקצועני.

עיתון "הד הקריות" מלווה את הקריירה של הזוג לאורך כל הדרך, כמו גם את שאר הרקדנים מבית הספר המצוין לריקודים סלוניים בניהולה והדרכתה של פאני רוייזמן. נעים להיווכח שיש בקריות ספורטאים מענפי ספורט לא כל כך ידועים ופחות פופולריים שנמצאים גבוה מאוד בדרוג העולמי, בעוד הכדורגל והכדורסל, הפופולריים מאוד, לא כל כך מצליחים, בלשון המעטה.

הדרוג הכי גבוה של זוג ישראלי בענף זה. נטלי דריקר ופרנצ'סקו פריס ( צילום: פבל פרוסטוב)

נטלי, ברכות על ההישג. כמה זוגות רקדנים השתתפו באליפות?

"היו שם מעל 40 זוגות מרחבי העולם". ספרי קצת על החוויה שהייתה לכם באליפות העולם הראשונה שלכם כמקצוענים,

התרגשתם במיוחד?

"כבר התחרינו מספר פעמים בתחרויות של מקצוענים, אבל זו הייתה אליפות העולם הראשונה שלנו כמקצוענים, שזו התחרות החשובה והגדולה מכולם ולכן זה היה מרגש מאוד".

מבחינת ההגעה למקום העשירי, מדובר בקפיצת מדרגה בשבילכם?

"זו קודם כל קפיצת מדרגה למדינה כי אף פעם לישראל לא היו נציגים בחצי גמר אליפות העולם. בשבילנו אישית אני לא יודעת אם אפשר לקרוא לזה קפיצת מדרגה משמעותית כי פריס כבר היה פעמיים סגן אלוף העולם לפני שהוא הפך לבן הזוג שלי, ככה שיש תחושה טובה אבל מבחינתנו אישית קשה להגדיר את זה קפיצה משמעותית. אם היינו מגיעים למקום ראשון היה אפשר לקרוא לזה קפיצת מדרגה. כרגע זה יותר כמו צעדים קטנים קדימה כשהמטרה היא להתקדם מחצי הגמר שהגענו עכשיו ובפעם הבאה להגיע גם לגמר".

המקום העשירי באליפות העולם קידם אתכם בדרוג העולמי?

"אני חושבת שכן. לכל תחרות כזו יש ניקוד שהמתחרים מקבלים בהתאם להישג שלהם שנרשם בדירוג העולמי של הזוג. נכון לעכשיו עוד לא ראינו מה הדרוג החדש שלנו אבל אני מאמינה שהתקדמנו".

 

בדוק גם

הכל הולך לקלינגר העונה. בגמר הוא החליט להביע אמון גם במקסים פלקושצ'נקו וגם בגל אראל, שניהם הרוויחו את האמון הזה בשבועות האחרונים. קלינגר קיבל את שער היתרון ממקסים, ובזמן שאראל התקשה בתפקיד הקשר האחורי (הוא הכי טוב כקשר 50/50), איכשהו כמה טעויות שלו לא עלו לאדומים בשער. כי הקארמה החליטה שלא מגיע לו להיות חתום על הפסד בגמר הגביע, לא בעונה בה פילס את דרכו מהיציע להרכב ונתן כל מה שיש לו בכל רגע נתון. הכל כל כך הולך לקלינגר, שאפילו מאמון קשוע הספיק לבשל שער בגמר הגביע. ובסוף זה נגמר עם עדן בן בסט מניף גביע. עדן, הדבק של הקבוצה לאורך העונה, נתן את הבטחון לכל השאר. הוא זה שבביקור הקודם בטדי כבש שלושער, הוא זה שבפנדלים מול הר הגעש של אוהדי בית"ר בחצי הגמר כבש בנינוחות את הבעיטה הראשונה והחשובה כל כך. הוא היה שם כל פעם שנדמה היה שנשברים, כל פעם שצריך היה רגע של התעלות. אין בכדורגל הישראלי מי שראוי יותר להניף גביע השנה. מגיע לו. מגיע להם.

אוניברסלי: עונה היסטורית

מגיע להם. כל כך מגיע להם. הגביע הזה הוא הפרס הראוי לעונה הזאת של הפועל חיפה, עונה שהפכה ביום רביעי מגדולה להיסטורית, אחת הגדולות בתולדות המועדון. תואר ראשון להפועל חיפה מאז האליפות לפני 20 שנה, תואר שני מאז 1974

IMG_0164

הפועל חיפה מחזיקת הגביע

עונה היסטורית של הפועל חיפה. בתום 120 דקות מרתקות זכו האדומים בגביע המדינה, אחרי 44 …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *