מבזקים
בית / עמקים / חדשות עמקים / נעים הליכות: מתנדב מעפולה זכה במגן שר הבריאות

נעים הליכות: מתנדב מעפולה זכה במגן שר הבריאות

מגן שר הבריאות למתנדב המצטיין, הוענק אתמול לויקטור בן-נעים מעפולה, מנכ"ל העמותה לפיתוח מרכז רפואי העמק ויו"ר העמותה לילדים חולי סרטן. המגן הוענק במעמד סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן ונציגי המועצה הלאומית להתנדבות, על מפעל חיים ופועלו של בן-נעים במשך 30 שנה למען מרכז הרפואי "העמק" בעיר.

קידם את בית החולים. ויקטור בן נעים (צילום: דן בן נעים)

בשנת 1950 התגייס בן -נעים לגדוד 890 והיה לצנחן הראשון בעפולה. הוא נשוי לאסתר אבא לארבעה ילדים, סבא ל-11 נכדים וסבא רבא לשלושה נינים. את דרכו החל במרכז "הפועל" באזור העמקים, ובשנת 1967 היה מנהל אגף החינוך והתרבות בקרית שמונה. בהמשך היה בעל מעבדות ויק כימיקלים במגדל העמק.

את פעילותו הציבורית התחיל בשנת 1980, במסגרת הצטרפותו למועדון רוטרי במגדל העמק. מאוחר יותר נבחר לנשיא המועדון ובשנים 97 – 96 נבחר לנגיד רוטרי ישראל. כמתנדב פעל רבות להוצאת חולים לריפוי והשתלות בחו"ל. כמו כן היה בין היוזמים להקמת עמותה לבניית יחידה האונקולוגית ואשפוז יום במרכז הרפואי העמק.

משנת 1984 מכהן ויקטור כיו"ר עמותת ילדים חולי סרטן ובנוסף התמנה למנכ"ל העמותה לפיתוח מרכז רפואי העמק. יחד עם מתנדבים רבים, ממשיכים יחד עימו לפעול לפיתוחו וקידומו של בית החולים. הודות ליחסי ציבור חיוביים בהם מתאפיין ויקטור רכש ציבור נרחב של ידידים, יהודים וערבים, הנענים לרוב לפניותיו ותורמים לבית החולים והמטופלים בו.

לרגל מלאת 30 שנות התנדבות למען בית החולים, ערך מרכז רפואי "העמק", לאחרונה, ערב הוקרה לויקטור בן נעים והעניק לו פרס מפעל חיים. חרף גילו ממשיך ויקטור במשנה מרץ לפעול לרווחתם של החולים. "אמשיך בפעילותי ככל שיתאפשר לי", הוא אומר.

בדוק גם

התלמידים במהלך הביקור במוסקבה

תלמידים מנצרת עילית חזרו מסמינר החלל ברוסיה

לסמינר יצאו 33 תלמידים, שבמהלך הביקור סיירו במרכז החלל במוסקבה, ביקרו במחנה האימונים של הקוסמונאוטים ובמוזיאון החלל ואף נפגשו עם קוסמונאוט רוסי, ממנו קיבלו הרצאה מאלפת על החלל. התלמידים אף סיירו במוסקבה ובקרמלין.

צוות החילוץ במהלך פעולת הצלה

נפל מצוק במהלך טיול בגלבוע

הפרמדיק מיקי פישלר ראש סניף עפולה של איחוד הצלה סיכם: "לאחר טיפול רפואי ראשוני בזירת האירוע הפצוע כבן 70 פונה במסוק של יחידת 669 בסיוע של יחידת חילוץ גליל כרמל ויחידת חילוץ שומרון-בקעה להמשך קבלת טיפול רפואי בבית החולים".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *