בית / עמקים / חדשות עמקים / ברדה: "ביטול פרויקט הרכבת לעמק הוא קבורת החלום"

ברדה: "ביטול פרויקט הרכבת לעמק הוא קבורת החלום"

ראש עיריית מגדל העמק, אלי ברדה, המשמש גם כיו"ר מועצת הרשות לפיתוח הגליל, פנה במברקים לראש הממשלה, בנימין נתניהו, לשר התחבורה ישראל כץ, לשר האוצר יאיר לפיד ולשר הכלכלה נפתלי בנט, בבקשה לא לבטל או לעכב את השלמת הנחת המסילה של "רכבת העמק".

ראש עיריית מגדל העמק אלי ברדה
התחייבנו לציבור. ברדה (צילום: יח"צ)

לדברי ברדה, ביטול הפרויקט הוא קבורת החלום לקדם ולעודד את אכלוס הפריפריה ופיתוחה. הוא ציין כי תושבי האזור משוועים כבר שנים לפתיחת קו הרכבת לבית שאן דרך מגדל העמק ועפולה. לדבריו, כל היישובים שיווקו עצמם לתעשיינים ולתושבים חדשים בזכות הנחת מסילת הברזל החדשה. אזורי תעשייה באזור מתבססים על קו הרכבת החדש, שיסייע ליזמים לקבל החלטה לעבור לאזור.

כך למשל, אזור התעשייה "שגיא 2000", שנבנה בסמוך למסילת הברזל, שיווק עצמו במשך שנים על בסיס הבטחה, כי בסמוך אליו תהיה תחנת רכבת. גם תוכנית לבניית 4500 יחידות דיור במגדל העמק כמו גם המתיישבים החדשים, שרכשו בתים ביישובי הסביבה, התבססו על כך שהמסילה תעבור בסמוך.

ברדה טוען כי הפסקת הנחת המסילה תביא בסופו של דבר להריסת התשתית שכבר הונחה. "איך מישהו חושב שניתן להפסיק לבנות גשר שחציו כבר מונח?" שואל ברדה.

אל ראש עיריית מגדל העמק מצטרפים כל ראשי הרשויות בסביבה בתמיכה בשר כ"ץ שהכריז מאבק על הקיצוצים הכבדים במשרדו.

בדוק גם

צעדת הגלבוע בשנים עברו (צילום: שגיא מורן)

צעדת הגלבוע המסורתית יוצאת מחר לדרך

הצעדה, בסימן 70 למדינת ישראל, תתקיים בפעם ה-52 ותארח צועדים מכל רחבי העולם וישראל. עשרות אלפים צפויים להשתתף השנה בצעדה, שתתקיים בשישי-שבת, 16-17.3.2018

הרוש חוגגת הניצחון עם חברי הועד החדש ישן

רותי הרוש נבחרה ליו"ר וועד העובדים בעיריית מגדל העמק ברוב מוחלט

ההישג של הרוש כפול ומכופל, בהתחשב בעובדה ש- 5 מתוך חברי הקבוצה שלה הצליחו להתברג איתה לוועד: רותי סימנה (178 קולות), כפיר לוי (164 קולות), מאור מלול (154 קולות), אושרת מלכה (144 קולות) ואתי פרנקו (142 קולות).

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *