בית / שרון / חדשות שרון / נפטר פרופ' צבי ארד נשיא מכללת נתניה ומיוזמי הקמתה

נפטר פרופ' צבי ארד נשיא מכללת נתניה ומיוזמי הקמתה

ראש עיריית נתניה מרים פיירברג איכר הספידה השבוע את פרופ' צבי ארד שהיה נשיא המכללה האקדמית נתניה ונפטר בראשית השבוע בגיל 75.

ארד כיהן כנשיא המכללה במשך 24 שנים והיה מיוזמי הקמתהה. חזונו היה לפתוח מרכז אקדמי ראשון בשרון במטרה להנגיש את ההשכלה הגבוהה מחוץ לגבולות המרכז. במהלך שנות כהונתו המכללה צמחה וכיום הפכה למי שמציעה תארים ייחודיים בביטוח, בנקאות ושוק ההון ונדל"ן.

פיירברג וארד צילום רן אליהו
פיירברג וארד צילום רן אליהו

לדבריה: "המיקום של המכללה במזרח העיר תרם רבות לפיתוח של האזור ויצר את הגרעין שממנו פיתחנו יחד את שכונת קריית השרון, שהזינה את המכללה והמכללה הזינה אותה".

במהלך שנות פעילותו בתחום ההשכלה הגבוהה בישראל כיהן פרופ' ארד כנשיא ורקטור אוניברסיטת בר אילן, פיתח את המכללות האזוריות בפריפריה וממקימי התכנית לנוער מוכשר במתמטיקה. פרופ' ארד היה מדען בעל מוניטין בינלאומי בתחום המתמטיקה הוא חיבר חמישה ספרים וכתב כמאה מאמרים בתחום. במסגרת עבודתו בתחום פיתח את הקשרים המדעיים עם ברית המועצות, ארה"ב, סין ומדינות נוספות.

פיירברג איכר: "היום אנו אבלים על מותו של אחד מגדולי ראשי האקדמיה בישראל, חלוץ ופורץ דרך, מי שבגאונותו ואמונתו תרם רבות לפיתוח מערכת ההשכלה הגבוהה במדינת ישראל. בשנת 1993 נענה ליוזמתי כראש מינהל החינוך בעיריית נתניה להקמת מוסד אקדמי בעיר- יוזמה אשר קיבלה את ברכתו של מי שכיהן דאז כראש העירייה עו"ד יואל אלרואי, שאף הקצה לכך שטח, ולאחריו צבי פולג שקידם את המהלך.  המיקום של המכללה במזרח העיר תרם רבות לפיתוח של האזור ויצר את הגרעין שממנו פיתחנו יחד את שכונת קריית השרון, שהזינה את המכללה והמכללה הזינה אותה. לאורך השנים הצליח פרופ' ארד להצעיד את המכללה בנועם הליכותיו, בדיבורו השקול ומלא החן, בולט בצניעותו. הרעיונות היו שלו ובכל עת התגייסתי לסייע לו להגשים את החלומות הללו עבור תושבי העיר נתניה ומדינת ישראל. הוא פעל רבות לקידום קשרי החוץ וביוזמתו נחתמו הסכמים לשיתוף פעולה מדעי עם עשרות מוסדות מחקר ברחבי העולם. כשהחליטה המכללה להעניק לי תואר דוקטור לשם כבוד היה זה מהרגעים החשובים ביותר לאורך העשייה הציבורית שלי. פרופ' ארד הותיר את חותמו, העיר נתניה ותושביה מוקירים לו היום תודה ענקית".

בדוק גם

שירלי עודד-דורן (צילום: שלומי גבאי)

עיריית חדרה תסיר חסימות גולשים מעמוד הפייסבוק העירוני

התיק המשפטי בעתירה שהגישו חברת האופוזיציה ויו”ר סיעת שקיפות שירלי עודד, ושישה תושבים נוספים מחדרה …

"לא רק סופרמרקט, אנחנו הכל"

לפני 25 שנים פתח מונהל חמוד את מרכז המזון בירכא, תוך שהוא חורט על דגלו את טובת הלקוח. עם השנים נפתח סניף גדול יותר בנצרת עלית והרשת הפכה לחוויית הקנייה הטובה ביותר בארץ. לאחרונה, החנויות מותגו מחדש והיום הן נקראות "Merkaza" ומכילות כל מה שצריך לבית ולמשפחה. את הרשת מנהלים ילדיו של חמוד, שלא מפסיקים לחדש ואפילו חושבים על סניף נוסף, גדול יותר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *