בית / עמקים / חדשות עמקים / הוגש כתב אישום כנגד המחבל שביצע פיגוע דקירה בעפולה

הוגש כתב אישום כנגד המחבל שביצע פיגוע דקירה בעפולה

פרקליטות מחוז צפון  הגישה לפני זמן קצר (שני) לבית המשפט המחוזי בנצרת  כתב אישום נגד  טארק בן עבד אל פאתח יחיא  בן 20 תושב הכפר ערקה שבאזור יהודה והשומרון בגין ביצוע עבירות של ניסיון לרצח, החזקת סכין שלא כדין ושהייה בלתי חוקית בישראל במספר מקרים.

מעובדות כתב האישום שהוגש באמצעות עו"ד עמוס דניאלי עולה כשבועיים לפני אירוע הדקירה  נכנס הנאשם שלא כדין לישראל דרך פרצה בגדר ההפרדה באזור קלקיליה. יום לפני האירוע גמלה בלב הנאשם ההחלטה לרצוח יהודי, על רקע תחושת זעם ושנאה כלפי יהודים .הנאשם הביא בחשבון את האפשרות כי ייהרג במהלך ביצוע הפיגוע, וראה במוות כזה "מות קדושים".

לצורך מימוש תכניתו, רכש הנאשם באום אל פחם סכין שאורך להבה כ- 10 ס"מ  והסתיר אותו בתוך נעלו. כמו כן חיפש הנאשם באינטרנט  מקום הומה בקהל יהודי על מנת לבצע בו את הפיגוע ובסוף בחר בעיר עפולה כיעד לפיגוע.

טרם יציאתו לעפולה, פרסם הנאשם סטטוס פרידה בפרופיל הפייסבוק שלו.סמוך לשעה 19:00, בשדרות ארלוזורוב, הבחין הנאשם בחייל אשר היה בדרכו לביתו לחופשה.  הנאשם  התנפל על החייל  ודקר אותו פעמים רבות באכזריות. החייל נחלץ לבסוף מהנאשם  עקב תושייתו ובעזרתם של עוברים ושבים.

כתוצאה מכך נגרמו לחייל חבלות חמורות והוא הובהל לבית החולים "העמק", ישירות לחדר הלם.הפרקליטות ביקשה מבית המשפט לעצור את הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

בדוק גם

שמריה הראל והזוג נתניהו

החבר של ביבי

איך זה שמכל האנשים בעולם, בחר ראש הממשלה בנימין נתניהו בשליח חב"ד מנצרת עילית לעמוד לצדו באירוע פתיחת שגרירות ארה"ב בירושלים? "אנחנו חברים", מסביר שמריה הראל ומספר לראשונה על החברות האמיצה עם ביבי עוד מתקופת השירות הצבאי המשותף בסיירת מטכ"ל והלימודים בבוסטון.

מתוך הסרט בית בגליל צילום דוד רודוי

בית בגליל: בין שני העולמות של אסף סבן

"יש איזה רגע שהמציאות דופקת בדלת או לפחות מתחילה לשאול שאלות. לא סתם המחאה החברתית התחילה על רקע של דיור. החלום של בית משלך זה משהו שנהיה יותר דחוף". אסף סבן, שסרטו עטור הפרסים "בית בגליל" מוקרן בימים אלה בבתי הקולנוע בארץ, מספר איך נולד הרעיון לסרט ומדוע בחר לצלם אותו בבית של אחיו, ההולך ונבנה ביישוב הררית, בו גדל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *