בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / ההפגנה בוטלה: קווי הרכבת לכרמיאל והעמקים לא יוקפאו

ההפגנה בוטלה: קווי הרכבת לכרמיאל והעמקים לא יוקפאו

 שר התחבורה ישראל כץ, הודיע לפני מספר דקות לראש עיריית כרמיאל עדי אלדר כי הושג הסכם בין משרדי האוצר והתחבורה והוחלט כי קווי הרכבת לגליל ולעמק- לא יוקפאו לתושבי הפריפריה.  בשעה 17:00, הייתה אמורה להתקיים הפגנה גדולה בכניסה לכרמיאל, לאחר החלטה זו ההפגנה בוטלה. אם זאת אלדר יגיע למקום על מנת להודות לאלו מבין תושבי כרמיאל והגליל שלא שמעו על ביטול ההפגנה.

העבודות לרכבת העמק
העבודות לרכבת העמק (צילום: סוכנות ג'ני באדיבות נתיבי ישראל)

 במסגרת סיכום שהושג בין משרדי התחבורה והאוצר הוחלט כי תכנית נתיבי ישראל שנועדה לחבר את הנגב והגליל למרכז הארץ, באמצעות רשת של מסילות ברזל וכבישים מהירים, תיושם במלואה. בנוסף לכך ייצאו לדרך פרויקטים תחבורתיים נוספים שיאפשרו מתן פתרונות תעסוקה ודיור נוספים לתושבי המדינה.

על פי הסיכום שהושג כל הפרויקטים המסילתיים והכבישים שיצאו לדרך ובכללם קווי הרכבת בין חיפה לבית שאן (רכבת העמק), עכו- כרמיאל וקו הרכבת בין אשקלון לבאר שבע העובר דרך נתיבות, אופקים ושדרות לא יוקפאו ויימשכו במלוא התנופה, במטרה להשלימם במועד שנקבע.

בכך התקבלה במלואה עמדתו של השר כץ שאין לפגוע בפרויקטים תחבורתיים שעליהם החליטה הממשלה ונמצאים כיום בשלבי ביצוע שונים. מדובר בעיקר בפרויקטים שנועדו לקרב את הפריפריה למרכז הארץ.

בהתאם לסיכום יידחו מספר פרויקטים תחבורתיים שביצועם טרם החל לתקופה של שנה או שנתיים. במספר פרויקטים נוספים יבוצעו הסדרי מימון מיוחדים, הכוללים דחייה של תשלומים. בנוסף לכך, יגויסו כשני מיליארד שקלים, מהנפקת אג"ח ברכבת ישראל.

כץ הוסיף כי מדובר בבשורה שתסייע בצמצום פערים חברתיים וכלכליים ותרחיב את אפשרויות המגורים והתעסוקה עבור כל תושבי מדינת ישראל. כמן כן, היא תקדם פתרונות דיור מוזלים לכלל התושבים.

"מתווכי נדל"ן יודעים כבר מזמן כיצד הרכבת משפיעה על הביקושים באזורים הסמוכים לתחנות רכבת או שיש להם חיבור נוח ונגיש אליה. זה קרה יותר מעשור בבנימינה ובפרדס חנה, זה קרה בשנים האחרונות ביבנה, בראשון לציון – מערב, בנתניה מזרח וזה מה שעומד לקרות בקרוב בבית שאן ובכרמיאל ובמקומות רבים נוספים בארץ" אמר כץ.

בדוק גם

פלוט עם מנהלי המפעל

נצרת עילית: מפעל לייצור מערכות רובוטיקה יוקם בקריית ההייטק

"חץ ביצוע טכנולוגיות בע"מ"- הודיע על הצטרפותו לקריית ההייטק, ההולכת ונבנית באזור התעשייה ציפורית בנצרת עילית. המפעל עוסק בפיתוח וייצור מערכות רובוטיקה בשלט רחוק

בלאגן מאחורי הקלעים. בוחבוט בהסכם הגג (צילום: אדריאן הרבשטיין)

בוחבוט וברדא על הקו

מעלות- תרשיחא סוערת עם פרסום הודעת ראש העירייה שלמה בוחבוט כי הדיח את חבר האופוזיציה …

תגובה אחת

  1. צביקה מונר

    זה הזמן לעבור לעצומה למען הכביש החדש … החתימה אינה מחייבת פעילות נוספת, תשלום כלשהו והפרטים חסויים גם ממני , יוזם העצומה . שתי דקות מזמנכם למען כולנו והדורות הבאים http://www.atzuma.co.il/shorashim2shesh

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *