יום חמישי , מרץ 21 2019
בית / הד הקריות / שני בעלי עסקים מהקריות חשודים בהעלמת הכנסות במיליוני שקלים
אילוסטרציה פיקסאביי
אילוסטרציה פיקסאביי

שני בעלי עסקים מהקריות חשודים בהעלמת הכנסות במיליוני שקלים

בעל עסק למכירה ולתיקון מוצרי חשמל מקרית אתא חשוד בהעלמת הכנסות בסכום של יותר משניים וחצי מיליון  שקלים, בסיועו של בעל מוסך מקרית ים ובתמורה לעמלה מההכנסות שהועלמו באמצעות מכשיר לסליקת אשראי שלו.

על פי המתואר בבקשת המעצר, חשוד מוזס רומי, 50, מקרית אתא, בהעלמת הכנסות בהיקף של 2,600,000 שקלים במהלך השנים 2018-2016, ואילו שלמה כהן, 45, בעל מוסך מקרית ים, חשוד בכך שסייע לו בהעלמת ההכנסות בתמורה לעמלה  של 2.5 אחוז מגובה הסכום שהעלים רומי, בשיטתיות תוך שימוש בסליקת כרטיסי אשראי. בתוך כך, השתמש רומי במכשיר סליקת כרטיסי אשראי, בין היתר על שמו של כהן, ובאמצעותו סלק הכנסות שהשמיט מספרי החשבונות ומהדוחות שהגיש למס הכנסה ולמע"מ. בתמורה לשירותי הסליקה קיבל כהן 2.5 אחוז מסכום ההכנסה שלא דווחה.

עוד נכתב בבקשת המעצר, שכהן העביר לרומי את הכספים שקיבל מחברות האשראי במזומן או בצ'קים. בחיפוש שנערך בביתו ובבית העסק של רומי נתפסו חשבוניות מסדרות כפולות שלא דווחו בספרי החשבונות של העסק. החקירה שהבשילה לבקשות המעצר, התנהלה בשיתוף שלפקיד שומה חקירות חיפה והצפון עם משרד מע"מ חיפה.

בית משפט השלום בחיפה, נעתר לבקשת פקיד שומה חקירות חיפה והצפון והורה על שחרורם בתנאים מגבילים של רומי וכהן. השופטת, סגנית נשיא בית משפט השלום בחיפה, טל תדמור -זמיר, הורתה על שחרורם של השניים בתנאים מגבילים,  וקבעה לכל אחד מהם, בין השאר, ערבות עצמית בסך 200 אלף שקלים וערבות צד ג' של 150 אלף שקלים וכן הוציאה נגדם וצו עיכוב יציאה מן הארץ ל-180 ימים.

בדוק גם

קייס אפרים לאווי עם משה קונינסקי, צילום אלכס הובר

קונינסקי: "הטיפול באוכלוסיית העולים לא יהיה יותר סקטוריאלי"

האופוזיציה ביקשה ישיבת מועצה שלא מן המניין, אך בסופו של דבר רק שניים מחבריה הגיעו. ראש העירייה הודיע שלא יהיה עוד מצב שבו עולים מחבר המדינות יופנו למחלקת הקליטה ואילו עולים מאתיופיה יופנו למחלקת הרווחה. "כולם ייהנו מאותן הזכויות"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *