יום שבת , מרץ 23 2019
בית / הד הקריות / חדשות בהד הקריות / נחשף צובר גז בישול פיראטי שהוסתר בתוך משאית
המשאית שנתפסה

נחשף צובר גז בישול פיראטי שהוסתר בתוך משאית

היום (שני) הותר לפרסום, כי בתחילת החודש נחשפה בקרית מוצקין עמדה ניידת למילוי גפ"מ – גז פחמימני מעובה (גז בישול) באופן פיראטי, שהוסתרה בתוך משאית.

בעקבות מידע מוקדם, מפקחי מינהל הדלק והגז איתרו ברחוב ז'בוטינסקי בקריית מוצקין, משאית שחנתה בחניון במרכז שכונת מגורים בעיר ובארגז בתוכה התגלה צובר הגז תחת שקיות הסוואה רבות שהכילו נסורת עץ. מדובר בגז שאוחסן בניגוד לנהלים ולהוראות הבטיחות, ללא המצאות ציוד לכיבוי אש כנדרש. פיצוץ אפשרי של צובר הגז במשאית היה מוביל לפגיעה קשה בחיי אדם ורכוש ברדיוס של עד כ-700 מטרים מאזור חנית המשאית.

משטרת ישראל ליוותה את הפשיטה ועיכבה את נהג המשאית לחקירה, בעוד שמפקח המשרד הוביל את המשאית ואת צובר הגז שבתוכה לבדיקה במתקן אחסון.

ראש אגף פיקוח ובטיחות בגז במשרד התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים, מהנדס אפרים צעידי ציין, כי מדובר בסכנת נפשות ורכב כזה עלול לגרום לאסון, ועוד יותר כאשר המיכל מוקף בחומר בערה (נסורת). הוא הדגיש כי אחזקת מכלי גפ"מ באופן מאולתר עלולה לסכן את המעורבים במעשה וכן את הנמצאים בקרבתם. במשרד קוראים לציבור לגלות ערנות בשימוש במכלי גפ"מ שאינם תקינים ולהתקשר אך ורק עם ספק גז מורשה, מבין אלו המופיעים ברשימת ספקי הגז המורשים בישראל.

צילומים: מפקחי מינהל הגז, משרד התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים

בדוק גם

מרכז עסקים חדש (הדמייה באדיבות כורדני)

מרכז העסקים החדש של שופרסל נדל"ן בקרית מוצקין יוצא לדרך

  בחודש ספטמבר יושק מרכז העסקים והפנאי החדש של קרית מוצקין "כורדני". המרכז מצוי בימים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *