יום שישי , מרץ 22 2019
בית / הד הקריות / קרית ים: מיזם ייחודי מסייע לניצולי שואה לממש את זכויותיהם
נקודת זכות, מיזם לזכויות ניצולי שואה בקרית ים (צילום: דוברות קרית ים)
נקודת זכות, מיזם לזכויות ניצולי שואה בקרית ים (צילום: דוברות קרית ים)

קרית ים: מיזם ייחודי מסייע לניצולי שואה לממש את זכויותיהם

עשרות ניצולי שואה מקרית ים זכו בחודשים האחרונים לסיוע מקצועי במימוש זכויותיהם באמצעות פרויקט "נקודת זכות", המספק ייעוץ אישי לניצולי שואה  בקהילה ומופעל במרכז הצעירים של העיר. בחלק מהמקרים, זכו רבים מהניצולים לתוספות משמעותיות בגמלה החודשית שלהם, המגיעה לעיתים לאלפי שקלים בחודש.

הטבות במאות אלפי שקלים. מרכז הסיוע בקרית ים (צילום: דוברות קרית ים)
הטבות במאות אלפי שקלים. מרכז הסיוע בקרית ים (צילום: דוברות קרית ים)

מיזם "נקודת זכות" מופעל במשותף על ידי עמותת אביב לניצולי השואה, אשל _ ג'וינט ישראל, עיריית קרית ים והקרן לרווחה לנפגעי השואה. את מרכזי נקודות הזכות מפעילים עורכי דין מומחים בעלי ידע רב בנושא זכויות והטבות של ניצולי שואה בארץ ובחו"ל. עורכי הדין מגישים לניצולי השואה סיוע במיצוי מכלול הזכויות וההטבות המגיעות להם, מסייעים להם במילוי טפסים וממשיכים בטיפול ובמעקב עד לסיום התהליך כולו. הסיוע בנקודת הזכות ניתן בחינם ללא כל תשלום.

מאז פתיחת מוקד "נקודת זכות" במרכז צעירים ברחוב קפלן, הגיעו למקום עשרות ניצולי שואה ובני משפחותיהם וקיבלו ייעוץ ועזרה בחינם. יועצת הנקודה, עו"ד נועה שיין, ציינה השבוע, כי שיתוף הפעולה המוצלח עם העירייה והקרן לרווחה לנפגעי השואה הוא גורם רב חשיבות בהצלחת הפרויקט: "נפלה בחלקי זכות גדולה להיות לעזר לניצולי השואה לקבל את הזכויות המגיעות להם. אני רואה את פרי עמלי בעובדה שניצולי שואה רבים זוכים לחיות את חייהם בכבוד וברווחה בזכות ההטבות והסיוע המשפטי שקיבלו מהעמותה".

עו"ד שיין מעריכה כי מאז שנפתחה "נקודת הזכות" היא סייעה במילוי טופסי בקשה לזכויות והטבות לניצולי שואה בסכומים של מאות אלפי שקלים. למוקד הפועל במרכז הצעירים של  קרית ים מגיעים ניצולי שואה ממדינות שונות באירופה ובצפון אפריקה. לאחרונה מטפל המוקד גם  בניצול שואה יליד לוב שנשלח כילד למחנה הריכוז ג'אדו.

"נקודת זכות" _ קרית ים פועלת ברחוב קפלן 8 בימי רביעי בין השעות 14:00_10:00. יש לתאם פגישה מראש בטל': 04-87728250

בדוק גם

"כשלא היה מה לאכול ואנשים נרצחו ומתו מרעב ומחלות, היהודים השקיעו באמנות ותרבות", בנו פרידל. צילום:פרטי

מעצב זכרונות

אחרי שנים ארוכות כתפאורן ראשי בטלוויזיה החינוכית הציג בנו פרידל מחדרה תערוכה העוסקת בילדותו ברומניה בתקופת השואה. בראיון הוא מספר על הזיכרון היחיד מסבו, איך אמר בסתר יזכור על אביו, ועל הנערה שהצילה קהילה יהודית שלמה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *