יום שני , מרץ 18 2019
בית / הד הקריות / חדשות בהד הקריות / קרית חיים: יוקמו שלושה גני ילדים בהשקעה של ארבעה מיליון שקלים
הדמיית גני הילדים המדעיים בקריית חיים (הדמיה באדיבות עיריית חיפה)
הדמיית גני הילדים המדעיים בקריית חיים (הדמיה באדיבות עיריית חיפה)

קרית חיים: יוקמו שלושה גני ילדים בהשקעה של ארבעה מיליון שקלים

לילדי קרית חיים המגלים משיכה לתחומי המדעים, צפויה למידה כיפית ומעשירה במיוחד: העירייה החליטה להקים גני ילדים מכווני תחומי המדעים שיכללו מעבדה, אמפיתאטרון מאובזר מולטי מדיה וחצר מלאה במשחקים מותאמים. גני הילדים שיוקמו בקרית חיים במתחם בית הספר נתיבים יכיל שלושה גנים כאשר בכל כיתת גן יהיו עד 30 ילדים, בעלות של כ- 4.5 מיליון שקלים. המבנה יכיל כיתות גן אינדיבידואליות וחצרות גן אשר יופרדו ויקושרו על ידי גדר. המבנה ייבנה על פי סטנדרטיים של משרד החינוך, ובתוספת חדר פעילות אשר יאפשר פעילות מדעית טכנולוגית, ופעילות תרבותית.

במתחם תיבנה מעין מעבדת חקר המותאמת לגיל הילדים אשר יעסקו בחקר תופעות העוסקות בתנועה של עצמים, תצפיות אחר תופעות שונות בסביבה הטבעית ובסביבה יזומה על ידי הגננות. המעבדה תכלול כיורים וברזי מים בגובה הילדים, שולחנות עבודה רחבים. אולם זה יוכל להכיל עד לקבוצה של 15 ילדים. במעבדה זו יהיה ביטוי לחדר חושך, ועזרים כגון מחשבים, מקרן, טלוויזיה, לוח חכם ועוד.

במבואה ייבנה מתחם לפעילות תרבות במבנה של אמפיתאטרון, בו תהיה במה מאובזרת במערכות מולטי מדיה. מבואה זו תשרת את כלל הגנים שבאשכול,  בחצרות הגנים תתאפשר פעילות בגינה לימודית, מתקני חקר פיזיקליים משחקי רצפה מתמטיים, ומתקני ספורט קטנים.

הדמיית גני הילדים המדעיים בקריית חיים (הדמיה באדיבות עיריית חיפה)
הדמיית גני הילדים המדעיים בקרית חיים (הדמיה באדיבות עיריית חיפה)

חתן פרס נובל בכימיה, פרופ' דן שכטמן, נענה לפנייתו של ראש העיר יונה יהב, שביקש כי יוביל את הפרויקט לאחר שחתן פרס הנובל אמר כי את החינוך המדעי צריך להתחיל כבר בגיל הרך.

גורמים בעיריית חיפה מציינים כי ההחלטה לפתח תשתיות פיזיות המקדמות מיומנויות חשיבה מדעית טכנולוגית כבר מגיל הגן, נובעת מתוך תפיסה כי כבר בגין הגן ניתן להכין את הילדים לעולם המדע. בנוסף שאיפת מערכת החינוך בעיר, היא להצמיח בוגר בעל ידע ומיומנויות הנדרשים כדי להשתלב בחברה, בתעשייה ובמחקר.  יונה יהב ראש העיר : "מדובר בצעד משמעותי שתהיה לו השפעה מכרעת רק בעוד כשני עשורים או יותר הוראת המדעים כבר לגילאי הגן היא שובר ששוויוןאשר יכול להזניק את החברה הישראלית כולה בקרב הקהילה המדעית".

בדוק גם

גן ילדים אילוסטרציה

הימים הפתוחים בגני הילדים חוזרים לחיפה

בעקבות ביטולם של הימים הפתוחים בארץ ומתוך הכרת חשיבותם להורים, הורתה היום (יום שלישי) ראש …

תגובה אחת

  1. הכל דיבורים – אין תאריכים, איך שום מידע אמיתי ששם את הדברים במציאות ולא רק כתבה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *