בית / הד הקריות / חדשות בהד הקריות / עובדים סוציאליים מכללית עברו השתלמות בטיפול בסוכרת

עובדים סוציאליים מכללית עברו השתלמות בטיפול בסוכרת

כ-20 עובדים סוציאליים של כללית, שנותנים שירות במרפאות ראשוניות, יועצות ובריאות הנפש בכל רחבי מחוז חיפה וגליל מערבי השתתפו בהשתלמות ייעודית בנושא טיפול בסוכרת...
טיפול כוללני. יום השתלמות לעובדים סוציאליים | צילום: דוברות כללית
טיפול כוללני. יום השתלמות לעובדים סוציאליים | צילום: דוברות כללית

כ-20 עובדים סוציאליים של כללית, שנותנים שירות במרפאות ראשוניות, יועצות ובריאות הנפש בכל רחבי מחוז חיפה וגליל מערבי השתתפו בהשתלמות ייעודית בנושא טיפול בסוכרת ושמירה על אורח חיים בריא

העובדים הסוציאליים של כללית בחיפה וגליל מערבי, הבאים במגע טיפולי עם חולי סוכרת, עברו השתלמו בנושא הסוכרת ושמעו מפי אנשי מקצוע על חשיבות השמירה של אורח חיים בריא והיצמדות לטיפול התרופתי לאיזון ולמניעת סיבוכי המחלה הקשים.

ביום, שאורגן על ידי ד"ר רונית קלמנוביץ'-דיקשטיין, מנהלת מרפאת הסוכרת בקריית הבריאות זבולון, ד"ר לילך דולב, סגנית המנהלת הרפואית, ועו"ס יפעת אלון, מנהלת השירות לעבודה סוציאלית במחוז, חודדה התפישה שטיפול נכון במחלה הוא טיפול כוללני בהקשר ביו-פסיכו-סוציאלי, כאשר הבנת עולמו הרגשי של המטופל ופנייה מותאמת אליו אישית מסייעות בשיפור היצמדותו לטיפול ושינוי אורחות חייו.

ההשתלמות הועברה על ידי אנשי מקצוע של כללית במחוז, ממגוון תחומי ידע בהתאם לגישה של טיפול על ידי צוות רב מקצועי, שהיא מתכונת הטיפול המועדפת בטיפול בחולי סוכרת, הזקוקים למעטפת מקצועית רב תחומית.

צוות המנחים מכללית שהעביר את ההשתלמות כלל את אורית ויזינגר, רכזת הסיעוד בתחום סוכרת, דנה פרידמן פוני, דיאטנית קלינית, ד"ר קלמנוביץ', ד"ר דולב וענת ספרוני. לאחר ההרצאות הפרונטליות נערכו שתי סדנאות חווייתיות: סדנה אחת הועברה על ידי עו"ס בכירה דנה קרן צור, מרכזת הדרכת העו"סים שמנחים את קבוצות הסוכרת, הנערכות במרפאות כללית ברחבי מחוז חיפה וגליל מערבי. הסדנה נערכה בשיתוף צוות מחלקת קידום בריאות, ענת ספרוני ואיילת חזן ובמהלכה "נכנסו המשתתפים לנעלי המטופלים" ואותגרו בדילמות וצמתים שונים בהתמודדויות המאפיינות את הסובלים מסוכרת.

בסדנה נוספת תרגלה עו"ס עדי אראל יבזורי מהמחלקה לרפואת המשפחה עם המשתתפים את נושא הריאיון המוטיבציוני.

בעקבות ההכשרה, עלתה המודעות של העובדים הסוציאליים באשר לחשיבות שבמציאת דרכים להניע את המטופלים להיצמד לטיפול התרופתי ולאורח חיים בריא, ובעזרת הכלים והידע שצברו יעמיק עוד יותר את מעורבותם בתחום הטיפול בחולי סוכרת וישתלבו בתוכניות רבות המיושמות במרפאות כללית ברחבי המחוז לקידום הטיפול.

עו"ס יפעת אלון, מציינת כי לאור הצלחתה של ההשתלמות, מתוכננים ימים מקצועיים נוספים לעובדים הסוציאליים בתחומי רפואה ייעודיים כמו גיל הפוריות ובריאות האישה, תוך דגש על טיפול בנשים הסובלות מדיכאון סב לידתי.

 

בדוק גם

מיכל אידלמן אוחנה מקבלת הצטיינות בסיעוד בבית הנשיא. צילום: דוברות משרד הבריאות

שלומי: אחות קיבלה את אות מצטיינת הנשיא

מיכל אידלמן אוחנה היא אחת מעשר אחיות מצטיינות ברחבי הארץ שקיבלו את האות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *