יום שבת , מאי 25 2019
בית / הד הקריות / מתחם חדש של אגף הרווחה ותחנה לבריאות המשפחה בקרית ביאליק
אגף הרווחה החדש ותחנה לבריאות המשפחה. צילום: דוברות העירייה
אגף הרווחה החדש ותחנה לבריאות המשפחה. צילום: דוברות העירייה

מתחם חדש של אגף הרווחה ותחנה לבריאות המשפחה בקרית ביאליק

עיריית קרית ביאליק תחנוך מתחם חדש אליו יעברו אגף הרווחה והשירותים החברתיים ותחנה לבריאות המשפחה. המתחם נבנה בשולי פארק אריאל שרון בשכונת צור שלום במבנה של "בית מפרם".

אגף הרווחה משתרע על השטח של כ- 1200 מ"ר ובו לכל עובד סוציאלי חדר אישי המאפשר לשמור על פרטיות הפונים וחיסיון מקצועי. במשרדי אגף הרווחה הישנים העובדים הסוציאליים חלקו את החדרים ובכדי לקיים שיחות עם מטופלים נאלצו לעתים לשבת איתם על ספסל בפארק הסמוך בכדי לשמור על פרטיותם.

בתכנון המתחם נלקח בחשבון הגידול המאסיבי במספר תושבי העיר שיאכלסו את השכונות המזרחיות של הקריה. המתחם תוכנן בקפידה על ידי אדריכלים גבי מגן וגידי כרמון ממשרד "יובתים" ואדריכלית דבי זיגלמן ממשרד דבי זיגלמן ורינת קינן. ניתנו הדגשים להתאמת הריהוט לאווירה ויצירת סביבה מרגיעה ומזמינה. המשרדים צוידו בלחצני מצוקה למיגור תופעת האלימות נגד עובדים סוציאליים.

בנוסף לאגף הרווחה הוקמה במתחם תחנת לבריאות המשפחה מרכזית עירונית המתפרשת על כ- 400 מ"ר ובה כל השירותים : חדרי רופאים ואחיות, חדרי הנקה, חדרי הדרכה אישית וקבוצתית, חדר ישיבות, אזורי המתנה מעוצבים ומבואה. המבנה הונגש לבעלי צרכים מיוחדים.

ראש העירייה, אלי דוקורסקי, שיזם את  המעבר, החליט להפריח חיים בשכונה ולאחר בניית פארק עם מגרשי משחקים, מתקני כושר וברכה אקולוגית, הקים את המתחם החדש בו ישוכן אגף הרווחה ותחנה לבריאות המשפחה שישרתו את תושבי העיר.

דוקורסקי מסר: "שכונת צור שלום זוכה לעדנה מחודשת עם פרויקטים רבים ומוסדות שהוקמו בשכונה בשנים האחרונות: פארק אריאל שרון, בית הידידות, מרכז אלווין, שדרוג פארק אלי כהן ועוד. אגף הרווחה ותחנה בריאות המשפחה הן תוספת נכבדת להנגשת שירותים אלו לתושבים".

בדוק גם

צעירים בקבלת שבת על הגג. צילום - המחלקה לצעירים

יום שישי על הגג "טוב שבאת"

מפגש על הגג הכי יפה בעיר עם מיטב האמנים המובילים בארץ. מופעים, מפגשים מרתקים וכוס בירה לפני כניסת השבת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *