יום שבת , פברואר 16 2019
בית / הד הקריות / חדשות בהד הקריות / שמאלה למיון, ימינה ליולדות
אפליקציה מחוברת לבית החולים כרמל
בין הבודדים בעולם. אפליקציה מחוברת לבית החולים כרמל (צילום: אלי דדון)

שמאלה למיון, ימינה ליולדות

טכנולוגיית הניווט המתקדמת יוצאת מהרכבים ומגיעה למסדרונות בית – החולים. לראשונה בישראל ביה"ח כרמל ואגף השירות ב'כללית' מציגים פיתוח מהפכני: אפליקציית ניווט שתיקח אתכם בעזרת הסמרטפון היישר מהבית למיקום המדוייק של חדר המיון, לקומה הנכונה של מחלקת האשפוז ואם צריך אז גם לקפיטריה ולכספומט.

ד"ר חן שפירא מנהלת ביה"ח כרמל "אין ספק כי מדובר בקפיצת מדרגה ברמת השירות למטופלים ולמבקרים. ההגעה המדוייקת למקום המבוקש, תחסוך למטופלים זמן יקר ותפחית את תחושת הבלבול והחרדה של מטופלים ומבקרים הנובעים מקשיי התמצאות".
אם אתם מסתובבים בבתי החולים סביר להניח שנתקלתם במסדרונות במשפחה שבאה מרחוק לבקר את הבן דוד המאושפז במחלקה פנימית ג' ולא מוצאת את המחלקה, או במטופל שמחפש את מכון הרנטגן כדי לעשות CT והולך לאיבוד בין קומות ביה"ח.

אפליקציה מחוברת לבית החולים כרמל
בין הבודדים בעולם. אפליקציה מחוברת לבית החולים כרמל (צילום: אלי דדון)

ממחקרים שנערכו ברחבי העולם עולה כי בעיית " איך להגיע " או כפי שהיא מכונה wayfinding טרם נפתרה ב 100%. המחקרים מצביעים על כך כי מתחמים מסובכים, מסדרונות ארוכים ושילוט מורכב מהווים גורם שמעלה את החרדה בקרב חולים המגיעים לטיפול בעת משבר. המטרה היא לאפשר למטופלים ולמגיעים לביה"ח הגעה מדוייקת קלה ומהירה למקום אותו הם מבקשים וכן להקל על בעלי מוגבלויות. בבדיקות שנערכו בבתי חולים בעולם נמצא גם כי 25% מהמבקרים פונים לקבל הוראות הכוונה בעמדות המודיעין למרות השילוט הקיים.

במרכז רפואי כרמל, הראשונים בישראל, ומהבודדים בעולם להשיק אפלקיציית ניווט חדשה בתוך מבנה בית החולים. המערכת פועלת בצורה דומה לתוכנת הניווט המוכרת WAZE ופותחה בהתאם לדרישות הייחודיות והמותאמות לצרכי המבקרים בבתי החולים. היא ממקמת במדויק את המשתמש, בתוך מבנה בית החולים, באמצעות הסמרטפון שלו. המערכת הייחודית פורסת בתוך הנייד את מפת ההתמצאות ומשלבת בה נקודות עניין מרכזיות, כמו שמות המחלקות או היחידות, מיקום המעליות, שם הקומה בה נמצא המטופל במעבר בין קומות וגם את מיקום הקפיטריה. את האפקליציה ניתן להפעיל כבר מהבית ולקבל הוראות הגעה לבית החולים למחלקה או ליחידה הנדרשת כבר מהחניה בבית והיא מתממשקת עם תוכנות הניווט WAZE ו google map.

בדוק גם

רצים למען ילדים עם צרכים מיוחדים

רוקחים במרפאת כללית לב הקריה בקרית אתא לקחו חלק במירוץ שמשלב ספורט עם תרומה כספית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *